Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marlena Pleśnierowicz: Pokazałyśmy się z dobrej strony

Marlena Pleśnierowicz: Pokazałyśmy się z dobrej strony

Waleczny Pałac Bydgoszcz nie dał rady w sobotę pokonać Chemika Police, chociaż był naprawdę bliski wywiezienia ze Szczecina punktów. – Wygranie tego meczu to by było ogromne zaskoczenie, ale pokazałyśmy się moim zdaniem z dobrej strony. Grałyśmy naprawdę dobrze, ale trudno… gramy dalej – powiedziała po meczu rozgrywająca ekipy znad Brdy, Marlena Pleśnierowicz.

Pałac Bydgoszcz mecz z Chemikiem rozpoczął bardzo źle, pierwszego seta przegrał w stosunku 10:25. Potem jednak walki na boisku nie brakowało. Po zaciętej końcówce lepsze w secie drugim okazały się policzanki, ale Pałac pozostał w meczu, wygrywając trzeciego seta. W czwartym także długo można było myśleć o tie-breaku, ale w końcówce mistrzynie Polski odskoczyły rywalkom. Rozgrywająca Pałacu Bydgoszcz Marlena Pleśnierowicz była zadowolona z postawy zespołu, ale żałowała wyniku. – Wielka szkoda. Wiadomo, że chciałyśmy pokazać się w meczu z mistrzem Polski z jak najlepszej strony. Wygranie tego meczu to by było ogromne zaskoczenie, ale pokazałyśmy się moim zdaniem z dobrej strony. Grałyśmy naprawdę dobrze, ale trudno… gramy dalej – powiedziała po meczu.

Reżyserka gry Pałacu Bydgoszcz analizowała także przyczyny porażek w końcówkach drugiej i czwartej odsłony. W drugiej partii bydgoszczanki przegrały dopiero po grze na przewagi, natomiast w czwartym secie do stanu 18:18 prowadziły z mistrzyniami Polski wyrównaną grę. – Na pewno nie jesteśmy tak doświadczonym zespołem jak Chemik Police i to wydaje mi się był taki główny powód, że przegrałyśmy w końcówkach. Popełniłyśmy także głupie błędy w tych ważnych momentach. Było jednak bardzo blisko i cieszy to, że nie wyglądało to potem tak, jak w pierwszym secie, o którym jak najszybciej zapominamy – przyznała Marlena Pleśnierowicz. Reprezentantka Polski po meczu w Szczecinie mimo porażki jest optymistycznie nastawiona, jeżeli chodzi o przyszłość. – Oczywiście, że to buduje optymizm na przyszłość, ale to jest tak, że ten mecz z Chemikiem już za nami, tak naprawdę przygotowujemy się do meczów, które po prostu musimy wygrać. Na pewno jesteśmy w lepszych nastrojach po meczu w Szczecinie, a wygrana by spowodowała, że byłoby już w ogóle super. Mam nadzieję, że równie dobrze zagramy w kolejnym meczu, przeciwko zespołowi z Piły i powalczymy o bardzo ważne punkty – zapowiedziała Marlena Pleśnierowicz.

Pałac Bydgoszcz w meczu z Chemikiem odniósł szóstą porażkę z rzędu. Ostatnie zwycięstwo podopieczne trenera Adama Grabowskiego odniosły w 9. kolejce, kiedy to pokonały BKS Bielsko-Biała. – Od jakiegoś czasu czegoś brakuje i chcemy wrócić do tej gry z początku sezonu. Jest mały spadek formy, ale robimy co w naszej mocy i cały czas do tego dążymy Myślę, że jest coraz lepiej i jestem pozytywnie nastawiona na przyszłość – przyznała rozgrywająca bydgoskiej drużyny. – Ta liga jest bardzo wyrównana i moim zdaniem do każdego meczu trzeba podchodzić z bardzo dużym zaangażowaniem i wolą walki. Myślę, że jeszcze będzie dużo niespodzianek – dodała na zakończenie Marlena Pleśnierowicz.