Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marlena Pleśnierowicz: To na pewno będą trudne mecze

Marlena Pleśnierowicz: To na pewno będą trudne mecze

fot. lsk.pls.pl

Siatkarki Chemika Police pomiędzy fazą zasadniczą, a półfinałem LSK mają aż trzy tygodnie przerwy, ale nie próżnują i przygotowują się do rywalizacji z Grot Budowlanymi Łódź. – To będą na pewno bardzo trudne mecze, siatkarki Grot Budowlanych z całą pewnością będą walczyły i nie sprzedadzą tanio skóry. Musimy w nich zagrać swoją najlepszą siatkówkę w każdym elemencie – podkreśliła rozgrywająca mistrzyń Polski, Marlena Pleśnierowicz.

Przygotowując się do rywalizacji w półfinale policzanki rozegrały dwa mecze sparingowe z Developresem SkyRes Rzeszów. Pierwszy mecz wygrały 4:0, drugi 3:2. – Na pewno te dwa zwycięstwa nas podbudowały przed meczami półfinałowymi. Myślę, że te sparingi były nam bardzo potrzebne, wiemy, co musimy poprawić. Dodatkowo wszystkie jesteśmy „w gazie”, wszystkie trenujemy i gramy.  Pomiędzy fazą zasadniczą, a play-off mamy aż trzy tygodnie przerwy – powiedziała Marlena Pleśnierowicz. – Na pewno nas ta przerwa wybiła z rytmu meczowego. Nie tylko my musimy sobie z tym poradzić, ale odpowiednio trenujemy i myślę, że będziemy gotowe na półfinał i mam nadzieję, że także i finał – dodała rozgrywająca.Pierwszy mecz półfinałowy odbędzie się w najbliższą sobotę o 14:45 w Policach.  – To będą na pewno bardzo trudne mecze, siatkarki Grot Budowlanych z całą pewnością będą walczyły i nie sprzedadzą tanio skóry. Musimy w nich zagrać swoją najlepszą siatkówkę  w każdym elemencie. Ja jestem pozytywnie nastawiona. W pewnym sensie mamy nad łodziankami przewagę, bo wygrałyśmy z nimi dwa ostatnie mecze, ale mecz meczowi nierówny i nie ma co rozpamiętywać tamtych spotkań, tylko skupić się na tym, co przed nami – przyznała zawodniczka. W tej rywalizacji przewaga boiska jest po stronie podopiecznych Marcelo Abbondanzy. – To jest oczywiście ogromny plus zajęcia pierwszego miejsca, że zaczynamy wszystko u siebie. Wiadomo, że to nasza hala, tutaj trenujemy, tu są nasi kibice i na pewno będzie nam łatwiej – podkreśliła siatkarka Chemika.

W rywalizacji półfinałowej zawodniczki i trenerzy będą mieli do dyspozycji system challenge. – To bardzo pozytywne, moim zdaniem jest to wręcz niezbędne w naszej lidze. Wystarczy spojrzeć na mecze i nie brakuje w nich wielu kontrowersyjnych sytuacji. Myślę, że ten system wyjaśni wiele takich akcji – zakończyła Marlena Pleśnierowicz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved