Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marlena Pleśnierowicz: Najważniejsze, że cały czas idziemy do „przodu”

Marlena Pleśnierowicz: Najważniejsze, że cały czas idziemy do „przodu”

fot. orlenliga.pl

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz odniosły drugie zwycięstwo z rzędu, tym razem pokonując zespół SK banku Legionovii Legionowo na terenie rywalek. – Były tak ogromne emocje, że nawet nie da się ich opisać. Najważniejszy jest jednak wynik i to, że cały czas idziemy „do przodu” – mówiła po zakończeniu spotkania Marlena Pleśnierowicz, rozgrywająca bydgoszczanek.

To był dla was kolejny mecz o „6” punktów. Szczególnie, że na pewno po wygranej z Developresem Rzeszów byłyście bardzo podbudowane…Marlena Pleśnierowicz: – To był dla nas bardzo ważny mecz. Tym bardziej, że wiedziałyśmy o tym, że zespół z Legionowa jest w naszym zasięgu. Czułyśmy się dosyć silne fizycznie, ale co chyba nawet ważniejsze, również psychicznie. Zwłaszcza po tym meczu z rzeszowiankami, który udało nam się wygrać we własnej hali. Dzisiaj był to bardzo ciężki pojedynek, ale jesteśmy bardzo szczęśliwe, że go wygrałyśmy. Były tak ogromne emocje, że nawet nie da się ich opisać. Najważniejszy jest jednak wynik i to, że cały czas idziemy „do przodu”.

Rezultat pierwszego seta mógł wam troszkę podciąć skrzydła. Co sprawiło, że zdołałyście się odbudować?

– Myślę, że źle podeszłyśmy do tego seta. Najważniejsze jednak, że się podniosłyśmy, nie ma co już tego rozpamiętywać. Nie zastanawiałyśmy się nad tym, co było, dzięki temu w tym momencie cieszymy się ze zwycięstwa, a to ma dla nas dużą wartość.

Przed meczem z rzeszowiankami powiedziałaś, że bardzo mocno mobilizowałyście się przed tym spotkaniem. Przed spotkaniem w Legionowie było podobnie?

– Na każdy mecz bardzo się mobilizujemy. To nie jest tak, że są jakieś spotkania, które są dla nas ważniejsze. Oczywiście miałyśmy przed tym meczem świadomość ogromnej szansy na zwycięstwo, bo rywalki są zespołem o zbliżonym potencjale do nas. Wiedziałyśmy o tym i od samego początku starałyśmy się dać z siebie wszystko, tak aby zrealizować nasz cel.

W ostatnim czasie przekonałaś do swojej gry trenera Adama Grabowskiego, bo coraz częściej widzimy cię w podstawowej szóstce…

– To fakt, już trzeci mecz wychodzę w pierwszej szóstce. Bardzo mnie to cieszy, że trener mi zaufał. Mam nadzieję, że wywiązuję się ze swojej roli dobrze. Teraz wygrywamy i to jest najważniejsze, to najbardziej cieszy. Dodatkowo dla mnie na pewno miłe jest, że mogę być w tym momencie na boisku.

Razem z Eweliną Krzywicką w poprzednim sezonie reprezentowałyście barwy Budowlanych Toruń. Pomogło wam to we wprowadzeniu się w „świat” Orlen Ligi?

– Tak, zdecydowanie. Doświadczenie ze wspólnej gry w Budowlanych na pewno pomaga nam w lepszym rozumieniu się na boisku. Jeśli chodzi o poznawanie nowego otoczenia, osób, na pewno było mi raźniej. Wiadomo, że przychodząc do klubu z Bydgoszczy, nie znałam nikogo oprócz Eweliny. Ale dziewczyny są bardzo sympatyczne,więc nie miałam żadnego problemu z aklimatyzacją.

Jakie są, twoim zdaniem, najważniejsze różnice dzielące Orlen Ligę i I ligę?

– W Orlen Lidze gra więcej doświadczonych dziewczyn, od których warto się uczyć. Poziom również jest wyższy, organizacja jest bardzo profesjonalna. Myślę, że to takie najważniejsze różnice.

W ostatnim meczu w tym roku będziecie podejmowały drużynę Chemika Police. To rywal z najwyższej półki, ale choćby Developres pokazał, że także ma słabsze strony…

– Na pewno wyjdziemy na parkiet bardzo zmobilizowane. To mimo wszystko nie jest zespół, z którym nie można powalczyć. Myślę, że to właśnie udowodnił Developres. Do tego meczu może podejdziemy bez presji i być może to nam pomoże ugrać seta, a może nawet coś więcej.

Do Orlen Ligi trafiłaś z zaplecza ekstraklasy, wcześniej miałaś też epizod gry w II lidze. Twoja kariera układa się tak, jak sobie to zaplanowałaś?

– Pnę się do góry. Taki był mój cel na początku mojej siatkarskiej drogi, marzenia. Powoli je spełniam. Jestem szczęśliwa, że Pałac Bydgoszcz mi to umożliwił. Wszystko idzie w dobrym kierunku, mam zamiar się rozwijać, dalej robić postępy i zobaczymy, gdzie mnie to zaprowadzi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved