Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marlena Pleśnierowicz: Nie myślimy jeszcze o Świętach Bożego Narodzenia

Marlena Pleśnierowicz: Nie myślimy jeszcze o Świętach Bożego Narodzenia

fot. lsk.pls.pl

Siatkarki Chemika Police wywiązały się z roli faworyta meczu z #VolleyWrocław i zwyciężyły 3:0. Nie było to dla nich jednak łatwe spotkanie. – Dziewczyny po drugiej stronie siatki według mnie prawie we wszystkich elementach grały dobrze, mało brakowało, abyśmy straciły seta – powiedziała Marlena Pleśnierowicz. Policzanki nie mogą jednak jeszcze myśleć o świętach, bowiem zagrają w nadchodzącym tygodniu z Fenerbahce Stambuł i ŁKS Łódź.

W pierwszym i trzecim secie wrocławianki postawiły mistrzyniom Polski trudne warunki. – Zdecydowanie tak. Dziewczyny po drugiej stronie siatki według mnie prawie we wszystkich elementach grały dobrze, mało brakowało abyśmy straciły seta. Nie wiadomo, jak to potoczyłoby się potem, być może nabrałyby pewności siebie. Na nasze szczęście tak się nie stało i wygrałyśmy za trzy punkty – oceniła rozgrywająca Chemika, Marlena Pleśnierowicz. Reprezentantka Polski wskazała także element, który mógł przesądzić o zwycięstwie gospodyń. – Myślę, że jak zawsze zagrywka. Jest takie powiedzenie w siatkarskim środowisku: „Kto zagrywa, ten wygrywa”. Popełniłyśmy dużo błędów w tym elemencie, ale reasumując, narobiłyśmy zespołowi z Wrocławia także dużo szkody – analizowała.Do Świąt Bożego Narodzenia pozostał jeszcze tydzień, ale dla Chemika będzie on bardzo intensywny. Podopieczne Marcelo Abbondanzy zagrają w środę w Stambule z Fenerbahce, a w niedzielę z ŁKS-em Łódź. – Nie możemy myśleć jeszcze o Świętach Bożego Narodzenia. Przed nami dwa trudne mecze zarówno w Turcji, jak i u nas w Policach. Ja jestem jednak dobrej myśli. Wierzę w nasz zespół i myślę, że jeżeli zagramy naszą siatkówkę, a naprawdę potrafimy grać dobrze, to możemy powalczyć, a nawet wygrać z Fenerbahce. Wiadomo, że w tle jest już gdzieś to niedzielne spotkanie, a tam liczymy na wygraną – stwierdziła Marlena Pleśnierowicz.

W Chemiku Police doszło przed sezonem do dużej ilości zmian personalnych. Marlena Pleśnierowicz jest jedną z nowych zawodniczek. Czy jej zdaniem poziom zgrania zespołu jest już taki, jakiego wszyscy w Policach by oczekiwali? – Zawsze jest coś do poprawy i jest coś, co szwankuje. Pracujemy każdego dnia ciężko na treningach i myślę, że prędzej czy później to zaowocuje – zakończyła Marlena Pleśnierowicz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved