Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marlena Pleśnierowicz: Jesteśmy w innym fragmencie sezonu (wideo)

Marlena Pleśnierowicz: Jesteśmy w innym fragmencie sezonu (wideo)

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz nie zdołały zdobyć upragnionego punktu w ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Ligi i w play-off przystąpią do rywalizacji o 11. miejsce, a ich rywalkami będą pilanki. – Ten mecz był bardzo ważny, chciałyśmy bardzo grać o to 9. miejsce, a to się nie udało i będziemy walczyć o miejsce 12. Ewentualne dwa oczka w górę, jest to jednak dość duża różnica. Niestety, tak już się stało i w tym momencie nic na to nie poradzimy – mówiła po spotkaniu rozgrywająca bydgoszczanek, Marlena Pleśnierowicz.

Przed ostatnim meczem rundy zasadniczej nie musiałyście się już martwić o utrzymanie w Orlen Lidze i uniknięcie gry w barażu. To sprawiło, że troszkę „zeszło” z was ciśnienie i stąd taki obraz spotkania z zespołem Budowlanych Łódź?Marlena Pleśnierowicz: – Zapewniłyśmy sobie to utrzymanie, ale naszym celem było zająć jak najwyższe miejsce w Orlen Lidze. Dlatego ten mecz był bardzo ważny, chciałyśmy bardzo grać o to 9. miejsce, a to się nie udało i będziemy walczyć o miejsce 12. Ewentualne dwa oczka w górę, jest to jednak dość duża różnica. Niestety, tak już się stało i w tym momencie nic na to nie poradzimy.

Wygrałyście 9 z 12 meczów rundy zasadniczej i byłyście nawet na 4. miejscu w tabeli. Co stało się mniej więcej w połowie sezonu?

– Szczerze mówiąc, trudno odpowiedzieć na to pytanie. Tak naprawdę same nie wiemy, co poszło nie tak. Byłyśmy w bardzo dobrej formie, a nagle to wszystko prysnęło. Dużo o tym rozmawiałyśmy. Wychodzimy na boisko za każdym razem zmotywowane, a efekt jest różny. Na pewno ta druga rudna jest dla nas trudniejsza, pozostałe zespoły zaczęły nas trochę inaczej traktować. Na początku sezonu być może nas trochę zlekceważyły, a pokazałyśmy dobrą siatkówkę i potrafiłyśmy wygrywać mecz za meczem. W rundzie rewanżowej miałyśmy gorszą formę i przegrałyśmy te najważniejsze, z naszego punktu widzenia, spotkania. Wystarczyłoby zwyciężyć chociaż w jednym meczu, gdzie to my powinnyśmy dyktować warunki gry, a nasza sytuacja w tabeli byłaby zupełnie inna. Niestety nam się to nie udało.

W rywalizacji o 11. miejsce zmierzycie się z pilankami. To drużyna, którą dwukrotnie już w tym sezonie pokonałyście, zdobywając komplet punktów…

– To fakt. Z tym przeciwnikiem gra się nam dobrze, ale jesteśmy już w innym fragmencie sezonu. Każdy zespół będzie chciał wygrać swoje ostatnie spotkania. Od tego momentu będziemy już przygotowywać się do tego meczu, bo na pewno będzie on dla nas bardzo trudny.

Cały wywiad zobaczycie na naszym kanale YouTube:

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved