Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marlena Pleśnierowicz: Byłyśmy w pełni skoncentrowane

Marlena Pleśnierowicz: Byłyśmy w pełni skoncentrowane

fot. Arkadiusz Buczyński

– To nie był taki prosty mecz. Tak naprawdę dobrze trzymałyśmy się taktyki i dobrze zagrywałyśmy. Byłyśmy w pełni skoncentrowane i myślę, że to zaowocowało naszym zwycięstwem w tym spotkaniu – powiedziała po wygranym spotkaniu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Marlena Pleśnierowicz, rozgrywająca bydgoskiej drużyny.

Czy spodziewałyście się tak łatwego i przekonującego zwycięstwa w tym meczu?Marlena Pleśnierowicz: Może to tak wyglądało, ale to nie był taki prosty mecz. Tak naprawdę dobrze trzymałyśmy się taktyki i dobrze zagrywałyśmy. Byłyśmy w pełni skoncentrowane i myślę, że to zaowocowało naszym zwycięstwem w tym spotkaniu.

Można powiedzieć, że w drugim secie zmiażdżyłyście zespół KSZO, wygrywając do 12. Co twoim zdaniem zadecydowało o tak wysokim zwycięstwie w tej partii?

– Myślę, że każdy element w tym secie funkcjonował bardzo dobrze. Zwłaszcza zagrywka i przyjęcie oraz obrona, więc tak naprawdę zdarzają się czasem takie sety i cieszę się, że akurat w tym meczu udało się nam tak wysoko wygrać.

W trzeciej odsłonie do stanu 8:8 toczyła się wyrównana gra punkt za punkt. Czy spodziewałyście się takiego oporu ze strony KSZO po dziesięciominutowej przerwie?

– Przerwa dziesięciominutowa zdecydowanie dekoncentruje zespół, zwłaszcza ten, który prowadzi w setach i wiedziałyśmy, że zawodniczki z Ostrowca wyjdą na boisko, nie poddadzą się i będą walczyć dalej, więc musiałyśmy podejść do tego bardzo skoncentrowane i tak się na szczęście stało i wygrałyśmy ten cały mecz.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni rozegracie 4 spotkania. Teraz w środę zagracie na wyjeździe z ŁKS-em Commercecon Łódź, a w sobotę zmierzycie się we własnej hali z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała. Jakie elementy musicie jeszcze poprawić w swojej grze, aby wasza gra była jeszcze lepsza na te nadchodzące spotkania?

Będą to na pewno fizycznie ciężkie dwa tygodnie, ale trenujmy po to, aby grać. Na pewno przygotujemy się dobrze do tych meczów i postaramy się wyciągnąć jak najwięcej punktów z tych spotkań. Myślę, że każdy z elementów musimy w jakiś sposób poprawić i należy go dopracowywać do perfekcji, bo wiadomo – wtedy łatwiej się gra i wygrywa mecze. Ważne, że z KSZO udało nam się wygrać mecz za trzy punkty i to bardzo cieszy.

Za wami już jest 7. kolejek Orlen Ligi. Czy spodziewałyście się tak udanego startu waszej drużyny?

– Tak naprawdę to nie wiedziałyśmy, jak będzie wyglądała nasza gra przed sezonem, dlatego cieszymy się, że udało nam się wygrać te kilka meczów i zdobyć tyle punktów. Mam nadzieję, że nasza dobra postawa przełoży się na kolejne spotkania.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved