Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marlena Pleśnierowicz: Byłyśmy bardzo zmobilizowane

Marlena Pleśnierowicz: Byłyśmy bardzo zmobilizowane

fot. orlenliga.pl

Pałac Bydgoszcz wygrywając w środę z Developresem, odniósł pierwszą wygraną w tym sezonie za trzy punkty (drugą w ogóle).  – Od samego początku wiedziałyśmy, o jaką stawkę gramy – twierdzi rozgrywająca bydgoszczanek, Marlena Pleśnierowicz. – Każda pomagała sobie nawzajem na boisku i zrobiłyśmy to razem – dodaje Natalia Misiuna.

Mobilizacja w szeregach Pałacu przed tym meczem była ogromna. Przed rozpoczęciem dziesiątej kolejki Orlen Ligi oba zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli – Developres był dziesiąty, Pałac jedenasty. Spokojnie to spotkanie można było nazwać pojedynkiem “za sześć punktów”. – Od samego początku wiedziałyśmy, o jaką stawkę gramy. Byłyśmy bardzo zmobilizowane, bo zdawałyśmy sobie sprawę, że ten mecz można wygrać. Myślę, że naszymi głównymi atutami były zespołowość, zaangażowanie i wola walki! – powiedziała rozgrywająca Marlena Pleśnierowicz. Pierwszą z trzech wymienionych cech podkreśliła także Natalia Misiuna. Stworzyłyśmy zespół w całości, jedna za drugą. Każda pomagała sobie nawzajem na boisku i zrobiłyśmy to razem – zaznaczyła MVP spotkania.Warto podkreślić, że dwie najwyższe zdobycze punktowe w środowym pojedynku zanotowały obie środkowe. Spora w tym zasługa Marleny Pleśnierowicz, która posyłała sporo piłek do Natalii Misiuny i Małgorzaty Śmieszek, nawet przy niezbyt dokładnym dograniu, czym raz po raz zaskakiwała blok rywalek. – Cieszę się, że mogłam poprowadzić grę, bo to dodało mi skrzydeł i fajnie, że dostałam szansę. Z boku zdecydowanie inaczej ogląda się mecz, przede wszystkim więcej się widzi. Ale stojąc w kwadracie, za dużo nie można zrobić, więc oczywiście wolę wszystko oglądać z perspektywy boiska.

Misiuna zdobyła 19 punktów, Śmieszek zakończyła mecz z 16 “oczkami” na koncie, a kolejna zdobycz to już po 12 punktów bydgoskich przyjmujących. Zdarza się to niezwykle rzadko i komisarz zawodów nie miał wątpliwości, aby jedną z nich uhonorować statuetką MVP meczu. Co ważne, Natalia Misiuna do dwunastu skończonych ataków dodała pięć bloków i dwa asy serwisowe.

Pomyliłby się jednak ten, kto uważa, że zwycięstwo nad Developresem przyszło Pałacowi łatwo. Długimi fragmentami oba zespoły prowadziły wyrównaną grę. Zespół z Rzeszowa miał przecież w drugim secie sporą przewagę, którą co prawda stracił, ale trzecią partię wygrał już zdecydowanie, bo aż 25:11. – Taka jest właśnie siatkówka kobieca! Starałyśmy się nie rozkojarzyć, ale wiadomo, że to nie jest takie proste. W drugiej partii dałyśmy przeciwnikowi się rozegrać, co było widać w tym trzecim secie, ale tak bywa – zauważa Pleśnierowicz. – Cenne jest to, że w kolejnym, czwartym secie, podniosłyśmy się i udowodniłyśmy, że potrafimy grać – potwierdza środkowa Pałacu.

Spotkanie jedenastej kolejki Orlen Ligi bydgoskie siatkarki rozegrają w Legionowie. Ciężko wskazać faworyta tego meczu, bo Pałac po środowej wiktorii wskoczył na dziewiątą pozycję w tabeli, Legionovia jest jedenasta. Zapytana o przewidywania odnośnie tego pojedynku Natalia Misiuna odpowiada krótko: – Sprawa jest prosta – jak zagramy tak, jak ostatnio, to mecz powinien się skończyć dla nas tak samo jak ten, a może nawet lepiej!

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved