Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marlena Pleśnierowicz w BKS-ie Bielsko-Biała

Marlena Pleśnierowicz w BKS-ie Bielsko-Biała

Rozgrywająca reprezentacji Polski Marlena Pleśnierowicz zagra w klubie z Bielska-Białej. Dla mnie Marlena jest najlepszą rozgrywającą Orlen Ligi z dużym potencjałem, by być najlepszą siatkarką na swojej pozycji w Europie – skomentował trener bielszczanek Tore Aleksandersen.

Marlena Pleśnierowicz to 25-letnia rozgrywająca, która ostatnie dwa sezony spędziła w Pałacu Bydgoszcz. Wcześniej występowała także w Energetyku Poznań oraz Budowlanych Toruń. Wychowanka UKS-u Chrobrego Poznań od jakiegoś czasu uznawana jest za jedną z najlepszych siatkarek na tej pozycji w Polsce. W 2016 roku po raz pierwszy została powołana do reprezentacji Polski. Również i w tym roku Pleśnierowicz reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej, a obecnie wraz z kadrą przebywa na turnieju w Montreux. Mimo ofert z wielu klubów Marlena wybrała propozycję klubu z Bielska-Białej i od sezonu 2017/2018 będzie rozgrywającą BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała.Natalia Perlińska odchodzi z BKS-u

W poprzednim sezonie Marlena Pleśnierowicz rozegrała 103 sety w 28 spotkaniach. Zdobyła 64 punkty, na które złożyło się 33 asy, 17 bloków i 14 ataków. W całym sezonie aż czterokrotnie była wybierana MVP spotkania. Dobre statystyki serwisowe spowodowały, że zajęła 14. miejsce w rankingu na najlepszą zagrywającą Orlen Ligi. Ciepłych słów nie szczędził jej szkoleniowiec BKS-u Tore Aleksandersen. – Dla mnie Marlena jest najlepszą rozgrywającą Orlen Ligi z dużym potencjałem, by być najlepszą siatkarką na swojej pozycji w Europie. Jestem szczęśliwy i usatysfakcjonowany tym, że zdecydowała się grać w BKS-ie PROFI CREDIT Bielsko-Biała, tym bardziej że miała sporo propozycji z innych klubów. Marlena jest techniczną i odważną rozgrywającą, która lubi grać szybko i pierwszym tempem, a to idealnie pasuje do tego, jak chciałbym, by grał nasz zespół w następnych latach. Marlena będzie jedną z kluczowych zawodniczek w przyszłym sezonie, ponieważ posiadanie doskonałej rozgrywającej jest najważniejszą rzeczą, jeśli chcesz zbudować najlepszy zespół. Nie mogę się doczekać współpracy z nią!

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved