Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Marlena Kowalewska: Nie ma znaczenia z kim będziemy grać w półfinale

Marlena Kowalewska: Nie ma znaczenia z kim będziemy grać w półfinale

W drugim meczu turnieju w Apeldoorn podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzyły się z Holenderkami. Polki wygrały to spotkanie 3:1, co dało im miejsce w półfinale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio. – Był też krótki okres przygotowań i ja wiem dlaczego tutaj jestem. Kiedy dostanę szansę mam zamiar to wykorzystać i zagrać tak, jak najlepiej potrafię, żeby pomóc zespołowi – przyznała rozgrywająca reprezentacji Polski, Marlena Kowalewska.

Po wygranej z Bułgaria biało-czerwone miały dzień przerwy. W czwartek zmierzyły się z Holenderkami. Podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały pierwsze dwa sety tego spotkania, dzięki czemu zapewniły sobie miejsce w półfinale turnieju w Apeldoorn. – Musiałyśmy zagrać bardzo konsekwentnie we wszystkich elementach. Przede wszystkim wiele podbijałyśmy piłek w bloku, gdzieś tam zagrywka. Myślę, że wszystko zafunkcjonowało bardzo dobrze – powiedziała rozgrywająca. Trzeci set padł jednak łupem gospodyń. Biało-czerwone zdołały jednak wygrać czwartego seta, dzięki czemu zapisały na swoim koncie cenne trzy punkty. – Myślę, że zagrałyśmy o wiele lepszy mecz niż z Bułgarią. Zdecydowanie bardziej konsekwentnie, wiedziałyśmy, że musimy dobrze zagrywać, żeby przeciwniczki miały problem i tak też się stało. Jestem dumna z naszego zespołu i widać, że naprawdę możemy wiele – dodała rozgrywająca.

Marlena Kowalewska nie dostała okazji do pokazania swoich umiejętności w pierwszym spotkaniu turnieju. Pojawiła się dopiero w trzecim secie spotkania z Holenderkami. – Był też krótki okres przygotowań i ja wiem dlaczego tutaj jestem. Kiedy dostanę szansę mam zamiar to wykorzystać i zagrać tak, jak najlepiej potrafię, żeby pomóc zespołowi – przyznała siatkarka. Na zakończenie fazy grupowej zawodniczki prowadzone przez Jacka Nawrockiego zmierzą się z Azerkami. Wynik tego spotkania zadecyduje o tym, które miejsce w grupie zajmą Polki, a także z kim zmierzą się w półfinale turnieju w Apeldoorn. – Na pewno będziemy chciały wygrać spotkanie z Azerbejdżanem. Nie ma znaczenia z kim będziemy grać w półfinale – zakończyła Marlena Kowalewska.