Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marlena Kowalewska: To spotkanie było okrutne

Marlena Kowalewska: To spotkanie było okrutne

fot. Piotr Sumara/PLS

– Zadecydowała konsekwencja. Realizowałyśmy dobrze taktykę. W tym spotkaniu pokazałyśmy także dużą zespołowość. Bardzo nam zależało na tym, żeby w niedzielę wygrać i nam się to udało – powiedziała rozgrywająca Grupy Azoty Chemik Police, Marlena Kowalewska po niedzielnym zwycięstwie nad Grotem Budowlanymi Łódź.

Odniosłyście zwycięstwo nad wicemistrzyniami Polski bez straty seta. Jakie elementy się do tego przyczyniły?Marlena Kowalewska:- Myślę, że zadecydowała konsekwencja. Realizowałyśmy dobrze taktykę. W tym spotkaniu pokazałyśmy także dużą zespołowość. Bardzo nam zależało na tym, żeby w niedzielę wygrać i nam się to udało.

W tym spotkaniu zaprezentowałyście się kapitalnie w ofensywie, byłyście aż o 20 punktów procentowych lepsze od rywalek.

– Bardzo się z tego cieszę, bo miałam w tym swój udział. (śmiech) Dziewczyny zagrały naprawdę świetne zawody i mam nadzieję, że ta nasza passa będzie trwała dalej.

Odniosłem też takie wrażenie, że w niedzielę lepiej prezentowałyście w tych ważnych momentach.

– To kwestia naszej koncentracji i realizowania naszych wcześniejszych założeń. Byłyśmy bardzo mocno skupione i to przyniosło rezultaty.

Ciężko było powrócić do LSK po meczu Pucharu CEV, który grałyście w Hiszpanii?

– Ciężko nie było. Wiedziałyśmy, że czeka nas kolejny trudny i ważny mecz. Miałyśmy świadomość tego, że musimy szybko usunąć tamtej mecz z pamięci, wrócić do Polski i grać dalej o najwyższe cele.

Idziecie jak na razie jak burza w tych rozgrywkach. W ćwierćfinale zagracie z Mladost Zagrzeb. Jeżeli awansujecie to także w półfinale będziecie faworytami, bo zmierzycie się z Volero Le Cannet lub z Minczanką Mińsk.

– Czeka nas mecz z Zagrzebiem w ćwierćfinale. Gramy tak jak najlepiej potrafimy, nic nie odpuszczamy. To się tylko tak wydaje, że te mecze się tak łatwo wygrywa i jest sielankowo. Na Teneryfie to spotkanie było okrutne. W hali panowały specyficzne warunki. Rywalki nie miały nic do stracenia i bardzo na nas naciskały. W tych rozgrywkach każdy mecz będzie trudny.

Jaki wpływ miała na was porażka z Developresem SkyRes Rzeszów?

– Myślę, że ta porażka dotknęła wielu z nas i to nie było miłe uczucie, ale kiedyś musiała się ona nam przytrafić. Liga jest bardzo intensywna. Gramy co trzy dni, więc wiele niespodzianek może się jeszcze zdarzyć.

Przed wami już w środę mecz z Pucharem Polski. Waszym przeciwnikami będą aktualne mistrzynie Polski, siatkarki ŁKS Commercecon Łódź.

– Musimy po prostu wygrać ze wszystkimi, żeby zdobyć ten Puchar Polski. Będziemy mierzyć się z najlepszymi i ten ćwierćfinał nas zweryfikuje.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved