Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marlena Kowalewska: Jestem dumna z naszego zespołu

Marlena Kowalewska: Jestem dumna z naszego zespołu

fot. Piotr Sumara/PLS

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police dominują w Lidze Siatkówki Kobiet. Podopieczne trenera Ferhata Akbasa są jedyną niepokonaną drużyną w lidze. W sobotę bez straty seta pokonały Grot Budowlanych Łódź, a w drugim secie odrobiły dużą stratę. – Naprawdę jestem dumna z naszego zespołu– powiedziała po meczu Marlena Kowalewska, MVP spotkania. W środę policzanki w ramach Pucharu CEV zagrają z Galatasaray Stambuł.

Pokonałyście kolejnego trudnego rywala. Spodziewałaś się, że w sobotę łodzianki nie postawią wam wysokiej poprzeczki?Marlena Kowalewska: – Mimo wszystko spodziewałyśmy się trudnego meczu. Grot Budowlani Łódź jest to zespół, który prezentuje wysoki poziom, ma w składzie dobre zawodniczki. Wiedziałyśmy, że jak ich nie przyciśniemy w jakiś elementach, to będziemy się męczyły.

W drugim secie przegrywałyście już 4:12, ale poderwałyście się do walki i go dość pewnie wygrałyście.

– To nas na pewno bardzo cieszy, że zagrałyśmy bardzo dobrze jako drużyna i podniosłyśmy się z bardzo trudnego momentu. Odrobić taką stratę i jeszcze wygrać seta 25:21, to na pewno jest nie lada wyczyn. Naprawdę jestem dumna z naszego zespołu.

46% skuteczności w ataku waszego zespołu przy 24% rywalek to duża różnica. To był ten kluczowy element?

– Atak atakiem, ale my także dobrze zagrywałyśmy. Dziewczyny z Łodzi nie miały dobrego przyjęcia i trudno im było grać szybką siatkówkę, rozrzucać nasz blok. Grały bardziej na wysokiej piłce i na pewno to też było przyczyną takiego, a nie innego wyniku.

Warto wspomnieć także o systemie blok-obrona. Działał w sobotę naprawdę dobrze.

– Cały czas nad tym pracujemy. Wiemy, że ten element może wyglądać u nas jeszcze lepiej. Oczywiście staramy się udoskonalać pod każdym względem, ale przede wszystkim właśnie blok-obrona, bo dzięki temu można wygrać naprawdę wiele spotkań.

Mecze z Developresem Rzeszów i Budowlanymi Łódź to chyba dobry prognostyk przed środowym starciem z Galatasaray Stambuł, który będzie na pewno bardzo trudny?

– Tak. Przed nami naprawdę ciężkie spotkanie. Cieszę się, że jesteśmy teraz na takim etapie, że nasza forma zwyżkuje. Nasza gra wygląda całkiem fajnie i jestem przed tym meczem nastawiona naprawdę pozytywnie. Na pewno będziemy walczyły i kto wie, co się wydarzy.

Nie jesteście faworytem, ale też nie można powiedzieć, że stoicie z góry na straconej pozycji.

– Oczywiście, że nie. Wszystko zależy od dyspozycji obu zespołów. Zrobimy wszystko, aby zagrać jak najlepiej i wygrać.

Ty osobiście ze swojej formy możesz być zadowolona. Trzy statuetki MVP z rzędu to potwierdzają…

– Tak, ale trzeba podkreślić, że siatkówka nie jest sportem indywidualnym. To moje MVP ja mogłabym rozdzielić pomiędzy wszystkie dziewczyny z zespołu. Wszystkie ciężko pracujemy i każda z nas na pewno dołożyła swoją cegiełkę.

Fajnie układa się zwłaszcza twoja współpraca z Iriną Truszkiną, te akcje wyglądają naprawdę imponująca.

– Irina jest niesamowita. Jest bardzo szybką zawodniczką. Trzeba to wykorzystywać, a że ja lubię grać szybko, to mi to bardzo pasuje.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved