Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Marko Podrascanin zostaje w Serie A

Marko Podrascanin zostaje w Serie A

fot. Katarzyna Antczak

Po sezonie 2019/2020 Marko Podrascanin rozstał się z Sir Safety Perugią. Jednak doświadczony serbski siatkarz nadal będzie występował w Serie A. We włoskich mediach poinformował, że od nowego sezonu będzie bronił barw Itasu Trentino.

Mimo że Włochy są jednym z najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa krajów, to jednak życie koncentruje się tam nie tylko na walce z pandemią. Siatkarscy działacze myślą już o przyszłości i w trudniejszych warunkach próbują budować skład swoich zespołów na nowy sezon. W klubach Serie A zanosi się na spore przetasowania. W Sir Safety Perugia nie będzie już występował Marko Podrascanin, który jednak nadal będzie grał w Serie A. Na łamach Corriere del Trentino doświadczony środkowy poinformował, że od nowego sezonu będzie bronił barw Itasu. – Będę kontynuował swoją karierę w Trydencie – podkreślił Marko Podrascanin, który wierzy, że zamieszanie spowodowane koronawirusem szybko się skończy, a siatkarze będą mogli wrócić do treningów i rozegrają następny sezon klubowy. – Mam nadzieję, że ta pandemia skończy się jak najwcześniej i że będziemy mogli wrócić do pracy – dodał serbski środkowy.Marko Podrascanin swoją siatkarską karierę zaczynał w Vojvodinie Nowy Sad, ale już w 2008 roku trafił do jednego z czołowych klubów Serie A, czyli do Cucine Lube Civitanova. Spędził w nim aż osiem lat, a w tym okresie z klubem sięgnął między innymi po dwa mistrzostwa Italii. Następnie przeniósł się do Sir Safety Perugia, w którym występował do końca sezonu 2019/2020. W jego barwach wywalczył kolejne mistrzostwo Italii, sięgnął także po Puchar Włoch i Superpuchar, a medale zdobywał również w Lidze Mistrzów. Od nowego sezonu o kolejne sukcesy będzie starał się w Itasie Trentino, gdzie będzie występował ze swoim rodakiem na środku siatki – Srećko Lisinacem.

Przypomnijmy, że Marko Podrascanin ma na swoim koncie także wiele występów w reprezentacji swojego kraju. Wraz z nią zdobył między innymi brązowy medal mistrzostw świata w 2010 roku, które odbywały się we Włoszech. Na swoim koncie ma także wygranie rozgrywek Ligi Światowej (obecnie Liga Narodów).

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved