Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Marko Podraščanin: Liga Światowa to nasz jedyny cel

Marko Podraščanin: Liga Światowa to nasz jedyny cel

fot. archiwum

Serbowie mieli swoje szanse, by pojedynek z Bułgarią rozstrzygnąć na swoją korzyść, jednak ostatecznie z triumfu cieszyli się ich rywale. Na koniec Memoriału Huberta Jerzego Wagnera podopieczni Nikoli Grbicia zagrają z reprezentacją Polski. – Chcemy poprawić naszą grę i stworzyć fajne widowisko na koniec turnieju, bo w Polsce siatkówka jest niezwykle popularna. Byłby to fajny ukłon wobec kibiców – nie ukrywa Marko Podraščanin.

Reprezentacja Serbii nie wystąpi na turnieju interkontynentalnym, którego stawką jest awans na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Kadry tej zabraknie na igrzyskach po raz pierwszy w historii. Dlatego Memoriał Wagnera dla zawodników prowadzonych przez Nikolę Grbicia był pierwszym etapem przygotowań do zmagań w Lidze Światowej. – Cieszymy się, że możemy rywalizować z silnymi ekipami, bo na pewno przyda nam się to w kontekście walki w Lidze Światowej, która w tym roku jest naszym głównym celem. Dla nas jest to bardzo dziwne, bo zwykle Liga Światowa służyła nam lepszemu przygotowaniu pod igrzyska olimpijskie, mistrzostwa Europy czy mistrzostwa świata. Tym razem jest rok olimpijski, a my na igrzyskach nie zagramy, bo nie udało nam się zająć odpowiednio wysokiego miejsca w Berlinie – przypomniał środkowy.

Pierwszy turniej w Lidze Światowej Serbowie rozegrają w dniach 17-19 czerwca, dlatego nic dziwnego, że dopiero kilka dni temu rozpoczęli w ogóle przygotowania z kadrą. – Widać progres w porównaniu z pierwszym meczem, ale liczę, że w starciu z Polakami zaprezentujemy się jeszcze lepiej. To jest ogromna przyjemność grać w waszym kraju przy takim dopingu publiczności. Polacy są mistrzami świata i na pewno w spotkaniu przeciwko nim będziemy musieli pokazać się z lepszej strony, żeby myśleć o pozytywnym wyniku. Wszystko zawsze jest zorganizowane na najwyższym poziomie i kibice zawsze szczelnie wypełniają halę. Dlatego mecz z Polakami na pewno nie będzie należał do najłatwiejszych i będziemy musieli skupić się na swojej grze – analizował 28-latek.Po dwóch dniach turnieju w Krakowie Serbowie mieli szanse na odniesienie drugiego zwycięstwa. Ta sztuka im się nie udała, bowiem po tie-breaku musieli uznać wyższość Bułgarów. – Mieliśmy dwie kontry i mogliśmy skończyć mecz ze zwycięstwem, ale nam się nie udało. Zwykle kiedy nie wykorzystasz nadarzających się okazji, rywal robi to za ciebie – przyznał Marko Podraščanin.

Serbowie już wielokrotnie rywalizowali z reprezentacją biało-czerwonych. Czy siatkarz Lube Banca Macerata obawia się czegokolwiek w starciu z ekipą mistrzów świata? – Polacy od kilku lat są bardzo groźni, a od kiedy trenuje ich Stephane Antiga, jeszcze udoskonalili pewne elementy. Wiemy, że nasze zadanie na koniec memoriału będzie trudne, ale nawet jeśli przegramy, świat się nie skończy. Ten turniej traktujemy jako pewnego rodzaju sprawdzian – zakończył reprezentant Serbii.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved