Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Marko Ivović: Po co zmieniać coś, co jest dobre?

Marko Ivović: Po co zmieniać coś, co jest dobre?

fot. lokovolley.com

Marko Ivović po sezonie spędzonym w Lokomotiwie Nowosybirsk i wywalczeniu w skróconych rozgrywkach mistrzostwa Rosji wrócił do Serbii. Obecnie przebywa na kwarantannie. Reprezentant Serbii wie już, że w kolejnym sezonie wróci do Rosji, bowiem przedłużył kontrakt z Lokomotiwem. – Nie mam powodów, by zmieniać klub. Koledzy z drużyny są super, więc po co zmieniać coś, co jest dobre? – mówi.

Jak wydostałeś się z Rosji?Marko Ivović:Był lot z Moskwy do Belgradu. Skontaktowaliśmy się z Ambasadą Serbii i złożyliśmy aplikację. W ten sposób pomogli nam i innym dostać się do Serbii.

Jaka jest tam sytuacja?

Kiedy byłem w Rosji, to był dopiero początek pandemii. Część lotnisk dopiero zaczynała się zamykać. Naszym celem było dostać się do Moskwy i stamtąd przenieść się do Serbii. W Nowosybirsku wszystko było jak zwykle. Była jedynie rekomendacja, by się nie przemieszczać, jeśli nie ma potrzeby.

Jak spędzasz czas na kwarantannie? Zgodnie z serbskim prawem musisz na niej pozostać 28 dni…

Trenuję, odpoczywam i spędzam czas na zewnątrz – w moim ogródku.

Lokomotiw zdobył tytuł mistrzowski. Wcześniej mówiłeś, że klub ma ogromne szanse, by zdobyć tytuł. Zabrakło kilku małych detali, ale chyba zostaliście wynagrodzeni za to, że praktycznie przez cały czas przewodziliście stawce w lidze?

Od początku sezonu byliśmy na pierwszym miejscu i graliśmy naprawdę dobrze. Mieliśmy nasze cele, plany gry. Jeśli jeden zawodnik spisywał się gorzej, drugi zastępujący go gracz zawsze dawał dobrą zmianę, dodawał coś, co pozwalało nam grać na wyższym poziomie. Jeśli zapytałbyś mnie, co by było, gdyby rozgrywki były kontynuowane, nie jestem pewny co by było. Ale na pewno bylibyśmy wśród faworytów. To był pierwszy raz w historii klubu gdy ten kończył rundę zasadniczą na pierwszym miejscu. Ze względu na okoliczności wywalczyliśmy tytuł mistrzowski i uważamy, że jest to dla nas nagroda za wszystko to, co robiliśmy w trakcie sezonu. Jeszcze raz trzeba podkreślić, że niezwykle ważna była dobra atmosfera w drużynie, by to wszystko osiągnąć.

Podpisałeś nowy kontrakt z Lokomotiwem?

Tak, podpisałem nowy kontrakt z Lokomotiwem, gdy porozumieliśmy się w kwestii moich planów i planów klubu na nowy sezon. Jest to bardzo dobrze zorganizowany klub, podobnie jak Resovia, jeden z najlepiej zorganizowanych, w jakich grałem. Najtrudniejszą rzeczą jest podróżowanie do innych miast. W tym sezonie będziemy już grać w nowej hali, która mam nadzieję zwiększy liczbę kibiców na meczach. Mam nadzieję, że siatkówka będzie teraz w mieście sportem od razu po hokeju. Nie mam powodów, by zmieniać klub. Koledzy z drużyny są super, więc po co zmieniać coś, co jest dobre?

Jak myślisz, co będzie z siatkówką, po pandemii koronawirusa?

– Nie dostałem jeszcze oficjalnej informacji, ale najprawdopodobniej istnieje możliwość, by rozegrać Ligę Narodów. Mam nadzieję, że spotkamy się i będziemy mieć okazję potrenować razem. Nie byłoby dobre spędzić trzy czy cztery miesiące bez treningów. Mam nadzieję, że coś wymyślimy.

W nowym sezonie Lokomotiw Nowosybirsk zagra w Lidze Mistrzów?

Szczerze mówiąc, będę grać w Lidze Mistrzów po kilku latach przerwy i jestem bardzo zadowolony z tego faktu. Wielu chłopaków z zespołu również wróci do tych rozgrywek po kilku sezonach przerwy. Zagramy w Lidze Mistrzów jako mistrzowie Rosji, więc musimy spisywać się jeszcze lepiej. Mając połączenie młodości i doświadczenia, mam nadzieję, że pokażemy coś fajnego w tych rozgrywkach. To ogromne wyzwanie, więc musimy być bardzo dobrze przygotowani fizycznie. Mamy jeszcze trochę czasu do startu Ligi Mistrzów, więc będziemy mieć okazję się dobrze przygotować.

źródło: opr. własne, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved