Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Marko Ivović najlepszym serbskim siatkarzem 2016 roku

Marko Ivović najlepszym serbskim siatkarzem 2016 roku

Przyjmujący Asseco Resovii, Marko Ivović, został wybrany najlepszym siatkarzem 2016 roku w Serbii. Najlepszą siatkarką uznano atakującą Eczacibaşi Stambuł Tijanę Bosković. Coroczna gala serbskiej federacji siatkówki odbyła się w belgradzkim hotelu Metropol.

Reprezentacja Serbii w 2016 roku po raz pierwszy w historii wygrała Ligę Światową, której finałowy turniej rozgrywany był w Krakowie. – Graliśmy już po raz szósty w finale i w końcu zwyciężyliśmy – mówił Marko Ivović, który w Lidze Światowej został wybrany MVP turnieju finałowego. – Jestem dumny z postawy całej naszej drużyny w tym turnieju. Nie mogliśmy nawet przypuszczać, że będziemy w stanie pokonać Brazylię w finale w tak efektowny sposób. Oczywiście takie wyniki nie biorą się z przypadku i trzeba dużo pracować, aby wygrywać tytuły. Już w zeszłym sezonie walczyliśmy w finale Ligi Światowej. Pracowaliśmy ze sobą przez dłuższy czas i cierpliwie czekaliśmy na ten moment, kiedy możemy cieszyć się ze złota. Taki sukces nie przychodzi przecież w ciągu jednego wieczoru. Pracowaliśmy na ten wynik od dłuższego momentu – stopniowo, cierpliwie i z wiarą w nasze możliwości. Nie było nam łatwo, bo bardzo przeżywaliśmy nieudany występ naszej drużyny w turnieju kwalifikacyjnym w Berlinie i stratę szansy na wywalczenie awansu olimpijskiego. Wyciągnęliśmy jednak wnioski z tamtej porażki i dokonaliśmy zmian, które wyszły nam na dobre. Każdy widział w tej Lidze Światowej progres w naszej grze – podkreślił przyjmujący.Ivović stanowi nie tylko o sile swojej reprezentacji, jest również ważnym ogniwem w Asseco Resovii, prowadząc ostatnio swój klubowy zespół do zwycięstwa w PlusLidze nad ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. – Wiem, jakie są oczekiwania wobec mojej osoby, ale na każdym kroku powtarzam, że gra w reprezentacji i w klubie to zupełnie inne kwestie i nie da się tego porównać, bo wszystko jest inne. Kibicom Resovii mogę obiecać to, że zawsze będę dawał z siebie wszystko i zostawię serce na boisku. Mam nadzieję, że to wystarczy do tego, żeby nasz zespół osiągał świetne wyniki. Ważne, żebyśmy się wzajemnie wspierali, ulepszali swoją grę i jak najwięcej wygrywali – stwierdził Serb.

Wyróżnienia podczas gali za 2016 rok otrzymali m.in. szkoleniowcy reprezentacji Serbii kobiet Zoran Terzić i mężczyzn Nikola Grbić. Ten ostatni ze względu na obowiązki trenerskie w Weronie nie pojawił się w Belgradzie.

Artykuł Rafała Myśliwca w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved