Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Markin jest karany za coś, czemu nie jest winien?

Markin jest karany za coś, czemu nie jest winien?

fot. FIVB

Rosyjscy sportowcy znaleźli się pod lupą po tym, jak kilka czołowych postaci tamtejszego sportu wpadło na stosowaniu zakazanego meldonium. Doping? Coraz częściej pojawiają się głosy, że sprawa ma wymiar polityczny. – To jest mroczna i dziwna sprawa – przyznał mistrz olimpijski w siatkówce, Siergiej Tietiuchin.

Na początku marca światem sportu wstrząsnęły doniesienia o przyłapaniu gwiazd rosyjskiego sportu – m.in. Marii Szarapowej, Pawła Kuliżnikowa czy Eduarda Worganowa – na stosowaniu zakazanego przez WADA meldonium. Od stycznia na zażywaniu łotewskiego leku wpadali co rusz nie tylko Rosjanie, ale głośniej o tym specyfiku zrobiło się dopiero w momencie, gdy o pozytywnym teście poinformowała pięciokrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych, Maria Szarapowa. Po europejskim turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro meldonium wykryto także u Aleksandra Markina, który ze Sborną wygrał zmagania w Berlinie. Skrzydłowy był istotną postacią finału, w którym jego team ograł Francuzów 3:1 i zapewnił sobie udział w igrzyskach w Rio.– To było jak cios młotem w głowę, kompletny nonsens. Markin jest karany za coś, czemu nie jest winien. Jest młody, jego kariera się rozwija, ma szansę zagrać na igrzyskach i nagle wszystko się rozsypało – nie mógł się nadziwić jeden z najbardziej doświadczonych i cenionych reprezentantów Rosji, Siergiej Tietiuchin.

Jak się okazuje, specyfik od lat świetnie znany jest Rosjanom, którzy stosowali go na równi z innymi specjałami poprawiającymi osiągnięcia sportowców. Sęk w tym, że to właśnie meldonium znalazło się na liście substancji zakazanych od 1 stycznia 2016 roku. – Cała sprawa związana z meldonium jest mroczna i dziwna, ma wymiar polityczny. Tak wielu sportowców zostało przyłapanych na stosowaniu jednej substancji w ciągu miesiąca? Moim zdaniem to wszystko zostało zaplanowane i przygotowane – ocenił 40-letni reprezentant Rosji, który ma szansę zagrać na swoich szóstych igrzyskach olimpijskich, tym razem w Rio de Janeiro. W 2012 ze Sborną wywalczył w Londynie złoty medal.

Artykuł można znaleźć na onet.pl

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved