Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Mark Lebedew szkoleniowcem Australii

Mark Lebedew szkoleniowcem Australii

Australijska federacja siatkówki ogłosiła nazwisko nowego selekcjonera kadry narodowej tego kraju. Został nim pochodzący właśnie z Australii szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla, Mark Lebedew. – Jestem podekscytowany wyborem na trenera reprezentacji Australii. To dla mnie zaszczyt i szansa – przyznał trener.

Mark Lebedew w kwietniu 2016 roku związał się z Jastrzębskim Węglem nową, dwuletnią umową. Oznacza to, że będzie łączył pracę w PlusLidze z prowadzeniem reprezentacji swojego kraju. – Jestem wdzięczny prezesowi Adamowi Gorolowi, że wyraził zgodę na to, bym mógł pracować z australijską federacją i jednocześnie łączyć tę funkcję z pracą w Jastrzębskim Węglu. To będzie ogromne wyzwanie. Zwłaszcza że w Jastrzębiu świetnie nam idzie i chcemy utrzymać to, co robimy – nie ukrywał szkoleniowiec. Jastrzębianie w tegorocznym sezonie PlusLigi są uważani za czarnego konia, wygrali bowiem m.in. z Asseco Resovią Rzeszow i PGE Skrą Bełchatów, a z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle przegrali po tie-breaku. W dotychczasowych spotkaniach zapisali na swoim koncie 30 punktów, co pozwala im na zajęcie 4. miejsca.Prezes klubu nie widział żadnych przeszkód, aby Mark Lebedew pracował jednocześnie z kadrą Australii. – Mark zwrócił się do zarządu klubu o zgodę na pracę z reprezentacją Australii i ja jako prezes zarządu takową zgodę wyraziłem pod warunkiem braku kolizji z obowiązkami trenerskimi w naszym klubie. Zarówno w tym, jak i kolejnym sezonie. Cieszę się, że Mark otrzymał taką propozycję i w żadnym wypadku nie miałem zamiaru utrudniać mu podjęcia tego wyzwania, ponieważ jest to wyróżnienie także dla naszego klubu – ­mówił Adam Gorol.

Pomimo tego, że Polskę i Australię dzieli ponad… 13 tysięcy kilometrów, dla szkoleniowca Jastrzębskiego Węgla nie stanowi to żadnej przeszkody. – Jestem podekscytowany wyborem na trenera reprezentacji Australii. To dla mnie zaszczyt i szansa. Zawsze marzyłem o tym, żeby móc poprowadzić kadrę Australii. Cieszę się z możliwości powrotu do rodzinnego kraju, który dał mi tyle możliwości. Taki tryb pracy na pewno będzie wyzwaniem, ale ja lubię wyzwania, zwłaszcza kiedy są one twoją pasją – zaznaczył Mark Lebedew.

Mark Lebedew pracował już z reprezentacją Australii w latach 1997-2002. Wówczas był asystentem innego szkoleniowca znanego z pracy w PlusLidze, Stelio De Rocco.

źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl, volleyballaustralia.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved