Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mark Lebedew: Mamy sporą szansę, żeby awansować

Mark Lebedew: Mamy sporą szansę, żeby awansować

Za siatkarzami Aluron Virtu CMC Zawiercie historyczny mecz w europejskich pucharach. Siatkarze z Zawiercia bez straty seta pokonali w Dąbrowie Górniczej Hebar Pazardżik i są o krok od awansu do kolejnej rundy Challenge Cup. – Najważniejsze jest to, że wygraliśmy mecz, mamy więc całkiem sporą szansę, aby awansować do kolejnej rundy. Udało nam się także przerwać naszą serię porażek – mówił po spotkaniu szkoleniowiec zawiercian.

Od dość pewnego zwycięstwa Aluron Virtu CMC Zawiercie rozpoczęło swoją przygodę z europejskimi pucharami. W ramach Challenge Cup 3:0 ekipa z Zawiercia pokonała bułgarski Hebar Pazardżik. – Zaliczyliśmy dobry start, zwłaszcza dzięki naszym fanom, atmosfera była świetna, ale tak naprawdę to już nie ma znaczenia. Musimy skupić się na kolejnym meczu rewanżowym – mówił przyjmujący zawiercian, Alexandre Ferreira. – Nigdy nie jest łatwo grać na wyjeździe. Rywale mają sporo doświadczonych graczy, jak Todor Aleksiejew, libero również ma za sobą występy w kadrze. To dobrzy zawodnicy, którzy wiedzą, jak grać w siatkówkę i musimy spodziewać się trudnego rewanżu. Musimy jednak zagrać na naszym poziomie – dodał Portugalczyk.

W drużynie z Bułgarii nie brakuje doświadczonych graczy, ale pomimo tego przyjezdni nie byli w stanie wygrać ani jednego seta. – To jeden z najlepszych zespołów w Bułgarii, a to przecież kraj z siatkówką. Nie skupiają się jedynie na rozgrywkach reprezentacyjnych. Aleksiejew jest w naszym światku mocnym nazwiskiem, nawet jeśli ma już bliżej do końca niż do początku swojej kariery, to widać było, że nadal ma to coś. Pozostali gracze również dobrze się zaprezentowali, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach, w których my natomiast byliśmy trochę nerwowi – ocenił trener Mark Lebedew. Jego gracze mieli okazje zagrać w większej hali, bowiem obiekt w Zawierciu nie spełniał wymagań CEV i spotkanie z Hebarem Pazardżik zawiercianie rozegrali w hali w Dąbrowie Górniczej. – Czuliśmy się, jakbyśmy grali we własnej hali i to było dla nas ważne, chciałbym podziękować naszym kibicom. Nawet jeśli to większa hala, to i tak była świetna atmosfera – podkreślał Alexandre Ferreira, wtórował mu szkoleniowiec. – Cieszę się, że mogliśmy zagrać w tej bardzo fajnej hali, naturalnie dobrze nam się tutaj grało. Fajnie było zobaczyć ten obiekt wypełniony naszymi kibicami. Najważniejsze jest to, że wygraliśmy mecz, mamy więc całkiem sporą szansę, aby awansować do kolejnej rundy. Udało nam się także przerwać naszą serię porażek – przyznał Mark Lebedew.

źródło: Aluron Virtu CMC Zawiercie, opr. własne