Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mark Lebedew: Rozmawialiśmy o początku meczu w Kielcach

Mark Lebedew: Rozmawialiśmy o początku meczu w Kielcach

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarska PlusLiga nabiera rozpędu. W tym tygodniu przed zespołem trenera Marka Lebedewa dwa mecze. W najbliższą środę nasza drużyna zmierzy się przed własną publicznością z MKS-em Będzin, natomiast w sobotę pomarańczowych czeka wyjazd do Kędzierzyna-Koźla na mecz z ZAKSĄ. – Mają młodych i utalentowanych zawodników, zarówno Polaków, jak i obcokrajowców  – chwali najbliższych rywali szkoleniowiec jastrzębskiej drużyny, Mark Lebedew.

W środowym spotkaniu dojdzie do siatkarskiej konfrontacji syna z ojcem. Jak wiadomo, trenerem MKS-u jest tata naszego przyjmującego Jasona DeRocco – Stelio. Kanadyjski siatkarz zarzeka się, że nie rozmawiał na temat meczu z ojcem. – Nie ma mowy. Na boisku jesteśmy przeciwnikami. Nie mam zamiaru mu niczego ułatwiać. Najważniejsze to wygrać ten mecz i by po tym spotkaniu mój osobisty rekord w pojedynkach z tatą wynosił dwa do zera – mówi Jason DeRocco.Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie Jastrzębski Węgiel pokonał ekipę MKS-u pod dowództwem Stelio DeRocco 3:1.  – Uważam, że obecnie jest to lepszy zespół niż w zeszłym sezonie. Ma młodych i utalentowanych zawodników, zarówno Polaków, jak i obcokrajowców. Jednocześnie można zauważyć od pierwszych meczów, że wciąż się uczą i dlatego nieraz mają problemy. Ale z całą pewnością ta drużyna będzie robić postępy w trakcie sezonu – uważa Mark Lebedew, szkoleniowiec naszego zespołu.

Musimy być gotowi na wszystkich graczy Będzina. Oni nadal próbują znaleźć optymalną szóstkę, stąd pewnie wielu zawodników dostanie szansę gry w trakcie meczu – przewiduje przyjmujący ekipy z Jastrzębia-Zdroju.

Pomarańczowi pozostają niepokonani w PlusLidze. W czterech spotkaniach stracili ledwie dwa punkty, wygrywając po tie-breakach z Indykpolem AZS Olsztyn oraz ostatnio z Effectorem Kielce. – Rozmawialiśmy z drużyną na temat początku meczu w Kielcach [drużyna przegrywała 0:2 w setach – przyp. red.]. W pozostałych spotkaniach dobre „wejścia” w mecz były naszą siłą, więc chyba nie ma czego roztrząsać. Zresztą gramy przed własną publicznością, a nasi fani raczej nie pozwolą nam na taki start jak w Kielcach – uśmiecha się trener Lebedew.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved