Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mark Lebedew nie poprowadzi już Aluronu Virtu CMC Zawiercie

Mark Lebedew nie poprowadzi już Aluronu Virtu CMC Zawiercie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Aluron Virtu CMC Zawiercie ma za sobą trudne chwile. W PlusLidze zawiercianom nie wiedzie się najlepiej, a do tego ostatnio Jurajscy Rycerze przegrali złotego seta w Pucharze Challenge i odpadli z rywalizacji w europejskich pucharach. Z dniem 14. lutego trener Mark lebedew oraz prezes klubu z Zawiercia wspólnie podjęli decyzję o zakończeniu współpracy. 

Po długiej rozmowie Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie, Kryspin Baran oraz trener Mark Lebedew podjęli wspólnie decyzję, że od 14 lutego Australijczyk nie będzie pełnił funkcji szkoleniowca Jurajskich Rycerzy.  – Dzisiaj, jak bywało to często w ostatnich tygodniach, spotkałem się z prezesem, by omówić możliwości rozwiązania problemów drużyny, a przede wszystkim klubu. Razem doszliśmy do wniosku, że to będzie najlepsze rozwiązanie. Mam mnóstwo niesamowitych wspomnień z czasu spędzonego w Zawierciu i nadal darzę najwyższym szacunkiem prezesa i pracę, jaką wykonuje. Pozostaję kibicem klubu i życzę wszystkim jak najlepiej podczas fazy play-off i w dalszej przyszłości – oświadczył Mark Lebedew.– Dziękujemy trenerowi Lebedewowi za to, co zrobił dla naszego klubu. Staraliśmy się przed tym sezonem zrobić wszystko, aby zapewnić zespołowi możliwość kontynuacji wysokiego poziomu sportowego z poprzedniego sezonu. Niestety, sytuacja zmusiła nas do poszukiwania trudnych rozwiązań i wraz z trenerem podjęliśmy niechętnie decyzję, która ma dać impuls do poprawy gry drużyny. Nadal uważamy Marka Lebedewa za jednego z najlepszych specjalistów w swoim fachu i udowodnił to w poprzednim sezonie, kiedy efekty jego pracy przysporzyły nam wszystkim mnóstwo radości. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w dalszej karierze – powiedział prezes Kryspin Baran.

Od dnia 14 lutego obowiązki pierwszego trenera drużyny Aluron Virtu CMC Zawiercie przejmuje Dominik Kwapisiewicz. Szkoleniowiec poprowadzi więc zespół już w niedzielnym meczu z Jastrzębskim Węglem.

źródło: Aluron Virtu CMC Zawiercie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved