Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mark Lebedew: Nigdy nie musiałem się o nic martwić

Mark Lebedew: Nigdy nie musiałem się o nic martwić

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Aluron Virtu Warty Zawiercie zakończyli sezon PlusLigi na wysokim, czwartym miejscu, sprawiając tym samym sporą niespodziankę. Jednym z autorów sukcesu był szkoleniowiec zawiercian, Mark Lebedew. – o fantastyczna grupa ludzi, pracowali codziennie, nigdy nie musiałem się o nic martwić, grali twardo w każdym meczu. Zawsze mieliśmy szanse na wygraną, w każdym spotkaniu, co można zobaczyć po ilości rozegranych przez nas tie-breaków –  mówił na gali zakończenia sezonu szkoleniowiec.

Patrząc z perspektywy całego sezonu Aluron Virtu Warta Zawiercie osiągnęła bardzo dobry wynik, choć zapewne kilka chwil po zakończeniu rozgrywek PlusLigi, mały niedosyt był. – Myślę, ze to był świetny sezon. Osiągaliśmy dobre wyniki. Sukcesy są oczywiste, ale to był świetny sezon dla drużyny, dla atmosfery w zespole, w sposobie w jaki pracowaliśmy – podsumował Mark Lebedew. Szkoleniowiec zawiercian nie ukrywał, że ważne były nie tylko aspekty czysto sportowe. – Mam nadzieję, że zawodnicy zapamiętają tę część sezonu i oczywiście czas z kibicami, czas w klubie, mecze domowe. To były ważne części tego zakończonego sezonu i jest z niego wiele dobrych wspomnień.Sam trener był bardzo zadowolony z pracy z zespołem z Zawiercia, jak i z funkcjonowania klubu. – To fantastyczna grupa ludzi, pracowali codziennie, nigdy nie musiałem się o nic martwić, grali twardo w każdym meczu. Zawsze mieliśmy szanse na wygraną, w każdym spotkaniu, co można zobaczyć po ilości rozegranych przez nas tie-breaków. Klub to naprawdę świetne miejsce do pracy, w którym spotkałem wielu wspaniałych ludzi. Dla mnie to był przyjemny sezon, świetnie się bawiłem i w pewien sposób ten sezon był nawet relaksujący – wspominał trener Aluron Virtu Warty Zawiercie.

Mark Lebedew nie ma jednak zbyt wiele czasu na odpoczynek, bowiem zaledwie dwa dni o zakończeniu sezonu PlusLigi rozpoczął pracę z reprezentacją Australii, której jest selekcjonerem. – Sezon skończyliśmy w sobotę w Jastrzębiu, pojechałem do domu, spędziłem niedzielę z rodziną, a w poniedziałek już spotkałem się z reprezentacją Australii. Kolejny sezon juz więc się zaczął, ale jestem szczęśliwy, że mogę tu być i wrócić do wszystkich momentów zanim na dobre zaczną pracę z reprezentacją – mówił szkoleniowiec.

źródło: opr. własne, youtube - Aluron Virtu Warta Zawiercie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved