Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Mark Lebedew: Przed nami wiele pracy

Mark Lebedew: Przed nami wiele pracy

fot. Katarzyna Antczak

– To wspaniała grupa zawodników i wiele przed nami pracy. Dla nich ważne było to, że jako reprezentacja mogli reprezentować swój kraj w Lidze Narodów. Wykonali świetną pracę w ciągu tych pięciu tygodni, ale nie zaszliśmy tam, dokąd zmierzamy. Nadal przed nami wiele pracy – powiedział Mark Lebedew, szkoleniowiec reprezentacji Australii.

Na zakończenie przygody z tegoroczną edycją Ligi Narodów Australijczycy zmierzyli się z Polską. Choć zagrali dobre zawody, to biało-czerwonym nie urwali nawet seta. – Wynik spotkania oczywiście jest dla nas rozczarowujący, ale mecz był całkiem niezły. Ten turniej w Melbourne był naszym najlepszym weekendem w Lidze Narodów. Jednocześnie pokazał nam, jak wiele musimy jeszcze zrobić przed mistrzostwami świata – powiedział Mark Lebedew.Australia w ostatnich dniach pełniła rolę gospodarza turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów. Dla zawodników to było duże wydarzenie zagrać przed swoimi kibicami w Melbourne. Radości z tego faktu nie ukrywał również szkoleniowiec kangurów. – Jestem szczęśliwy, że mogliśmy zagrać w Melbourne. Zawodnicy bardzo się cieszyli, że mogą zagrać przed swoimi kibicami. Mam nadzieję, że kibice byli zadowoleni po tym weekendzie siatkówki w Melbourne. Liczę, że wkrótce uda się nam powtórzyć coś takiego – podkreślił szkoleniowiec australijskiej ekipy.

Drużyna z Australii tegoroczne rozgrywki Ligi Narodów zakończyła na trzynastym miejscu. Wygrała pięć z piętnastu spotkań. Teraz zespół koncentruje się na pracy przed mistrzostwami świata, które we wrześniu zostaną rozegrane we Włoszech i Bułgarii. W Bari zawodnicy z Antypodów w grupie C zagrają z USA, Rosją, Serbią, Tunezją i Kamerunem. – To wspaniała grupa zawodników i wiele przed nami pracy. Dla nich ważne było to, że jako reprezentacja mogli reprezentować swój kraj w Lidze Narodów. Wykonali świetną pracę w ciągu tych pięciu tygodni, ale nie zaszliśmy tam, dokąd zmierzamy. Nadal przed nami wiele pracy – zakończył Lebedew, który w sezonie 2018/19 poprowadzi w PlusLidze Aluron Virtu Wartę Zawiercie.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved