Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Mark Lebedew nie jest już trenerem reprezentacji Australii

Mark Lebedew nie jest już trenerem reprezentacji Australii

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze reprezentacji Australii nie wywalczyli awansu na igrzyska olimpijskie. Po nieudanych dla nich azjatyckich kwalifikacjach tamtejsza federacja podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z Markiem Lebedewem, który z „kangurami” pracował od 2017 roku.

Mark Lebedew trenerem męskiej reprezentacji Australii był od 2017 roku. Brał z nią udział między innymi w mistrzostwach świata, Lidze Narodów czy turniejach kontynentalnych. W poprzednim roku prowadzona przez niego drużyna narodowa zdobyła wicemistrzostwo Azji, w finale ulegając Irańczykom. Jednak priorytetem „kangurów” był awans na igrzyska olimpijskie, a tego celu Lebedewowi nie udało się zrealizować. Australijczycy przepadli w azjatyckich kwalifikacjach. W Jiangmen w fazie grupowej wygrali w tie-breaku z Koreą Południową, a w czterech setach ograli Indie. Jednak porażka 0:3 z Katarem oraz niekorzystne dla nich wyniki pozostałych meczów sprawiły, że nie awansowali nawet do półfinałowej batalii, przez co marzenia o grze w igrzyskach olimpijskich muszą odłożyć o cztery lata.W związku z tym australijska federacja podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z Markiem Lebedewem.Bycie trenerem australijskiej drużyny narodowej było ogromnym zaszczytem, ale jednocześnie wiązało się z ogromną odpowiedzialnością. To było spełnienie mojego marzenia. W ciągu ostatnich trzech lat, kiedy zajmowałem to stanowisko, zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby przekazać drużynie moją wiedzę. Niestety, pomimo wielu drobnych sukcesów po drodze, w końcowym rozrachunku nie byliśmy w stanie osiągnąć naszego podstawowego celu jakim była kwalifikacja do igrzysk olimpijskich – powiedział były już szkoleniowiec reprezentacji Australii.

Mimo że Australijczycy będą mieli nowego trenera, to jednak działacze nie chcą definitywnie rezygnować z doświadczenia Marka Lebedewa. Widzą go w gronie doradczym. – Mark jest jednym z najbardziej analitycznych trenerów, jakich kiedykolwiek spotkałem. Mam nadzieję, że zgodzi się on odgrywać główną rolę doradczą w naszej grupie – twierdzi Craig Carracher, prezydent australijskiej federacji.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved