Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mark Lebedew: Celem jest półfinał

Mark Lebedew: Celem jest półfinał

Jastrzębski Węgiel przygotowania do nowego sezonu rozpoczął na początku sierpnia, a w ostatnich dniach do drużyny dołączyli Dardan Lushtaku oraz Rodrigo Quiroga. W siedzibie klubu z Jastrzębia-Zdroju odbyła się konferencja prasowa przed nadchodzącymi rozgrywkami.

Za stołem konferencyjnym w sali Press Room Hali Widowiskowo-Sportowej zasiedli: prezes zarządu Adam Gorol, trener Mark Lebedew, Paulina Pawliczek – pełnomocnik zarządu ds. sportu oraz nowi zawodnicy Jastrzębskiego Węgla: Dardan Lushtaku i Rodrigo Quiroga. Na wstępie prezes Gorol wrócił jeszcze do minionych rozgrywek zakończonych brązowym medalem PlusLigi. – To był wielki sukces, tym bardziej że został osiągnięty w okresie poważnego kryzysu. To zasługa wielu, ale w znacznym stopniu pochodna zespołowości i dobrej atmosfery w drużynie. To był też kierunek w budowaniu składu na nowy sezon. Zespołu, który tak dobrze funkcjonował, nie należało rewolucjonizować, a tylko nadać mu trochę „kosmetyki” – tłumaczył filozofię budowy nowej drużyny szef zarządu Jastrzębskiego Węgla. Prezes Adam Gorol podkreślił, że pod względem finansów i organizacji klub jest w okresie stabilizacji. – Do nowego sezonu podchodzimy ze spokojem.Rodrigo Quiroga przejmującym Jastrzębskiego Węgla

Przygotowania do nowych rozgrywek drużyna zaczęła 7 sierpnia. – Od tamtego czasu wykonaliśmy dobrą robotę. Wszystko przebiega jak należy. Zawodnicy znają się ze sobą bardzo dobrze, przez co pracuje się o wiele łatwiej – podkreślił Mark Lebedew, trener zespołu. Do drużyny dołączyli dwaj nowi zawodnicy: Dardan Lushtaku oraz Rodrigo Quiroga. – Adaptacja była bardzo prosta, zostałem świetnie przyjęty przez wszystkich. Podpisanie kontraktu z Jastrzębskim Węglem było najłatwiejszą decyzją w moim życiu – mówił reprezentant Szwecji, Lushtaku. Z kolei Quiroga dziękował klubowi za daną szansę i zapewnił, że da z siebie wszystko, by pomóc Jastrzębskiemu Węglowi w realizacji celów tak w Lidze, jak i Lidze Mistrzów. – Obaj zawodnicy pasują do naszego zespołu zarówno pod względem charakteru, jak i stylu gry – dodał Mark Lebedew.

Dobrym przetarciem przed grą w europejskich pucharach będzie wyjazd do Francji, który czeka brązowych medalistów PlusLigi już w tym tygodniu. W czwartek rano Jastrzębski Węgiel udaje się do Tourcoing, gdzie w piątek i sobotę rozegra dwa spotkania z klubem Tourcoing Lille Métropole Volley-Ball. Następnie, w dniach 23-24.09.2017, jastrzębianie wystąpią w Memoriale Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie, zaś 27.09.2017 w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się prezentacja zespołu połączona z meczem otwarcia sezonu z PGE Skra Bełchatów.

Najpóźniej do zespołu dołączy Jason DeRocco, który w terminie od 26 września do 1 października weźmie udział w Mistrzostwach Konfederacji Piłki Siatkowej Ameryki Północnej, Centralnej i Regionu Karaibów (NORCECA). Trener Lebedew przewiduje, że będzie to trudny sezon. Jego zdaniem PlusLiga będzie bardziej wyrównana. – Najpierw chcemy dostać się do play-off. Jak już to zrealizujemy, to sezon rozpocznie się na nowo. Celem jest półfinał, a później wszystko jest możliwe – ocenił Australijczyk. Natomiast jeśli chodzi o założenia na Ligę Mistrzów, to tutaj deklaracje są ostrożniejsze. – Ważne jest, żeby jak najlepiej się zaprezentować. Dla takiego zespołu jak nasz będzie to nowe doświadczenie. Cel jest taki, by awansować do fazy grupowej, a później zająć w niej jak najwyższe miejsce – mówił prezes Gorol. Pomimo tego, że występy w Lidze Mistrzów generują koszty, to prezes ani przez moment nie wahał się, czy w tych rozgrywkach wystąpić. – Były pytania, czy zagramy. To jest co prawda koszt, niemniej nie wyobrażałem sobie, z punktu widzenia szacunku dla kibiców i sponsorów – aby powiedzieć, że nas Liga Mistrzów nie interesuje – oznajmił szef zarządu Klubu.

W trakcie konferencji został również poruszony temat Kevina Tillie, który kolejny sezon planuje spędzić w Chinach, pomimo podpisanego wcześniej kontraktu z Jastrzębskim Węglem. – Od strony formalnoprawnej – w moim przekonaniu – ten zawodnik ma ważny kontrakt. Siatkarz oświadczył jednak, że nie zagra w Jastrzębskim Węglu i postawił na inny zespół. Stanowczo się temu sprzeciwiam. Jest to zjawisko skrajnie negatywne. Wystąpiliśmy o interwencję do FIVB. Musimy współpracować z innymi polskimi klubami, żeby takim sytuacjom zapobiegać. Obecnie złożono nam propozycję wykupu kontraktu. Jest ona średnio zadowalająca. Rozmowy trwają – podkreślił prezes Gorol.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved