Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mariusz Wlazły: Walczymy o swoje marzenia

Mariusz Wlazły: Walczymy o swoje marzenia

fot. Klaudia Piwowarczyk

PGE Skra Bełchatów pokonała po „złotym secie” Zenit Sankt Petersburg i awansowała do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów. – Było sporo trudnych momentów – przyznaje Mariusz Wlazły, kapitan PGE Skry. Rywalem PGE Skry w walce o finał będzie albo Cucine Lube Civitanova, albo Dynamo Moskwa.
PGE Skra pojechała do Rosji z dużą zaliczką, bo w Polsce pokonała Zenit 3:1. Mimo to, do zwycięstwa potrzebowała „złotego seta”, bowiem Rosjanie u siebie wygrali w takim samym stosunku. – Mecz nie był dla nas prosty. Wiedzieliśmy, że mierzymy się z dosyć silną drużyną, a z rosyjskimi ekipami zawsze gra się ciężko – mówi Wlazły. – Do tego Georg Grozer robił niesamowite rzeczy, jak zresztą w każdym meczu. Cieszę się, że cały zespół mógł się przeciwstawić Zenitowi.Bełchatowianie mieli jednak przestoje, które Zenit skrzętnie wykorzystywał. – Faktycznie czasami gra nam się nie układała, zabłądziliśmy w rzeczach taktycznych, ale najważniejsze, że wygraliśmy ostatniego seta – mówi Wlazły. – Nie chcieliśmy jednak do niego doprowadzić, bo zaliczka była spora. Ale stało się i na pewno cieszymy się z tego zwycięstwa.

Warto wspomnieć, że w Sankt Petersburgu po raz pierwszy od dłuższego czasu w większym wymiarze zagrał Artur Szalpuk. – Jesteśmy na etapie, w którym powoli wszyscy wracamy do pełni zdrowia – mówi Wlazły. – Możemy sobie nawzajem pomagać. W rewanżu z Zenitem nie było lidera, który ciągnąłby zespół do przodu, ale takie osoby się wymieniały i w trudnych momentach brały na siebie odpowiedzialność i podrywały zespół. Potrafiliśmy się podnieść jako drużyna i w najważniejszym momencie odnieść zwycięstwo. Jednym z największych marzeń Wlazłego jest… zwycięstwo w Lidze Mistrzów. – Dlatego w tym sezonie moje marzenie cały czas jest realne – mówi kapitan mistrzów Polski. – Każdy z nas walczy o swoje marzenia, ja również!

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved