Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Wlazły: Sezon pod znakiem emocji

Mariusz Wlazły: Sezon pod znakiem emocji

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Sezon był długi, wyczerpujący, myślę, że udany. Przegraliśmy złoto, wygraliśmy srebro – mówi Mariusz Wlazły. Dla kapitana PGE Skry to dwunasty medal mistrzostw Polski, dla bełchatowskiego klubu trzynasty. – To kolejny sezon, który kończymy z medalem. W tym roku byliśmy wyżej niż w dwóch ostatnich latach, więc cieszy progres. Oby tak dalej. Może w przyszłym roku też będzie stopień wyżej – dodaje.

– Były dla nas fizycznie bardzo obciążające, było dużo emocji, zakończenie kariery Michała Winiarskiego… Myślę, że każdy z nas zapamięta ten sezon jako przeplatany różnymi emocjami – mówi. Wlazły wystąpił w 32 ligowych spotkaniach, rozegrał 106 setów, w których zdobył dla PGE Skry ponad pół tysiąca punktów – dokładnie 503 (414 atakiem, 48 zagrywką, 41 blokiem)! Najwięcej przeciwko ZAKSIE (7.01.2017) – 38! W siedmiu spotkaniach odbierał statuetkę dla gracza meczu.

– Najbliższy czas spędzę na odpoczynku, przyda mi się, a już w czerwcu będę ruszał z kolejną edycją „Treningów z Mariuszem Wlazłym” w mojej fundacji. Dwa miasta powtórzą się z zeszłorocznej edycji, być może pojawią się dwa dodatkowe. Rok temu w Krakowie grupa zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Była mocno zaawansowana. Myślę, że to był jeden z lepszych treningów. Teraz także chciałbym dostosować poziom treningów tak, aby każde dziecko mogło łatwo się poruszać, a ci, którzy poziom mają już zaawansowany, nie nudzili się i wynieśli z zajęć coś niesamowitego. Mamy bardzo utalentowaną młodzież, więc myślę, że te treningi to jeden z przystanków na drodze ich kariery. Mam nadzieję, że za kilka lat będą ciepło wspominać te spotkania, które co roku będziemy starać się organizować.źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved