Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mariusz Wlazły: Mamy problem

Mariusz Wlazły: Mamy problem

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali drugi mecz w Lidze Mistrzów, u siebie ulegli Azimutowi Modena (1:3). Wiedzą, że źle zaczęli te rozgrywki, ale nie załamują rąk, lecz obiecują lepszą postawę po nowym roku. – Mamy problem – przyznał Mariusz Wlazły.

Rywale zwyciężyli zasłużenie, a w naszym zespole każdy mógł zagrać lepiej. Za dużo było indywidualnych błędów. Wyciągniemy wnioski po to, by wystrzegać się ich na przyszłość. Sport jest dlatego piękny, bo można się poprawiać. Na pewno czeka nas wiele pracy – ocenił atakujący bełchatowian.Każdy odpocznie psychicznie, zregeneruje się i wrócimy silniejsi. Dwie porażki to na pewno jest problem. Nie można powiedzieć, że nic się nie stało. Ale to nie jest sytuacja bez wyjścia. Trzeba do tego światełka w tunelu dążyć z pozytywną energią. Nie wolno się załamywać – zaznaczył Mariusz Wlazły.

Karol Kłos podkreślał klasę włoskich rywali. – Z taką drużyną jak Modena trzeba grać na styku, wywierać presję. Gdy odskakuje na kilka punktów, rozluźnia się i jest problem. Jej mocna zagrywka ustawiła mecz. Musieliśmy grać na wysokiej piłce, a włoski blok był mocny. Szkoda tego czwartego seta. Zabrakło szczęścia i trochę chłodnej głowy. Marcin Janusz bardzo dobrze zagrywał, szkoda, że ręka mu zadrżała, bo rywale mieli duży problem, by w tym ustawieniu zdobyć punkt – przyznał środkowy bloku.

Nie mogę być zadowolony, bo przegraliśmy. Dużo błędów popełniliśmy w ataku. To na pewno nie był nasz poziom. Potrafimy grać lepiej. Po Nowym Roku liczę, że zwyciężymy w czterech kolejnych meczach i awansujemy z tej grupy na dobrej pozycji do play-off – zakończył Artur Szalpuk.

źródło: eurosport.onet.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved