Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Wlazły: Potrafimy lepiej wykonywać zadania na boisku

Mariusz Wlazły: Potrafimy lepiej wykonywać zadania na boisku

fot. Klaudia Piwowarczyk

PGE Skra Bełchatów w półfinale Memoriału Arkadiusza Gołasia przegrała 0:3 z Aluronem Virtu CMC Zawiercie. – Nie chcę na gorąco komentować, ale na pewno każdy z nas potrafi lepiej wykonywać zadania na boisku. Zabrakło nam takiej swobody. Mimo że to tylko trzy sety, mamy dużo materiału do analizy. Mam nadzieję, że taki mecz już nam się nie przytrafi – przyznał po spotkaniu Mariusz Wlazły.

W półfinałowym starciu Memoriału Arkadiusza Gołasia PGE Skra Bełchatów nie miała zbyt wiele do powiedzenia i przegrała 0:3 z Aluronem Virtu CMC Zawiercie. Bełchatowianie zagrali bardzo słabe spotkanie. – Nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu – potwierdził Mariusz Wlazły, kapitan zespołu. – Nie chcę na gorąco komentować, ale na pewno każdy z nas potrafi lepiej wykonywać zadania na boisku. Zabrakło nam takiej swobody. Mimo że to tylko trzy sety, mamy dużo materiału do analizy. Mam nadzieję, że taki mecz już nam się nie przytrafi – dodał.Zawodnik przypomniał, że PGE Skra w ostatnich tygodniach trenowała w mocno okrojonym składzie. – Nie mówię, że jesteśmy przetrenowani czy zmęczeni, ale fajnie, że będziemy mogli pełnym składem poćwiczyć w odpowiednich formacjach. Przeanalizujemy materiał, w którym jest sporo błędów i będziemy się ich wystrzegać – skomentował atakujący.

Kapitan PGE Skry ma na myśli fakt, że w sobotę do drużyny dołączyli Artur Szalpuk, Karol Kłos i Jakub Kochanowski, czyli trzej gracze, którzy wywalczyli srebrne medale Pucharu Świata. – Cieszymy się, że wrócili, że zajęli drugie miejsce, bo to ogromny sukces i szczerze im gratulujemy, jak cała Polska – podkreślił Mariusz Wlazły. – Najważniejsze, że są już z nami, a wkrótce będą w pełnym wymiarze treningowym czy meczowym. Będziemy mogli poświęcić te kilka dni, by rozwiązywać już w pełnym składzie różne wydarzenia. Do tej pory takiej swobody nie mieliśmy – uzupełnił

Mariusz Wlazły jest jednym z niewielu grających w PlusLidze siatkarzy, którzy pamiętają Arkadiusza Gołasia jeszcze z boiska. – Cieszę się, że kolejny raz mogę być na Memoriale Arka, ale szkoda, że to Memoriał, bo wolałbym go spotykać na boisku – powiedział kapitan PGE Skry. – Był fajnym, zawsze uśmiechniętym człowiekiem z pozytywnym nastawieniem i wspaniałym siatkarzem. Szkoda, że tak szybko musiał zejść z tego świata, bo na pewno wiele osiągnąłby jako siatkarz, ale cieszyłby nas wszystkich też jako człowiek – zakończył atakujący.

W niedzielnym meczu o trzecie miejsce Memoriału Arkadiusza Gołasia PGE Skra zagra z Jastrzębskim Węglem, który przegrał z Projektem Warszawa 0:3.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved