Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Wlazły: Liga niesamowicie goni

Mariusz Wlazły: Liga niesamowicie goni

PGE Skra Bełchatów w sobotnim spotkaniu pokonała Cuprum Lubin, nie tracąc seta. Bełchatowianie podtrzymali passę zwycięstw nad zespołem z Lubina. – Wszystkich nas cieszy, że potrafiliśmy wygrać i nasza gra jest dużo lepsza niż w ostatnich spotkaniach. Na tym musimy się skupić i to pielęgnować – powiedział MVP meczu, Mariusz Wlazły.

Bełchatowianie podczas sobotniego starcia pokazali bardzo dobrą grę i bez większych problemów wygrali 3:0. Jest to już drugie zwycięstwo Skry nad Cuprum Lubin w tym sezonie. Co ciekawe odkąd lubinianie walczą w PlusLidze, nie znaleźli sposobu na pokonanie wielokrotnych mistrzów Polski. – Dwa razy pokazaliśmy bardzo dobrą grę. Skupiliśmy się na własnych głowach. Wiemy, że każdy mecz jest dla nas bardzo ważny, bo chcemy grać o medale. Wiemy, że musimy wygrywać i skupiać się na naszej grze. W tym meczu to pokazaliśmy. W trzecim secie zagraliśmy trochę nerwowo, jednak do tego momentu zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, byliśmy skoncentrowani – powiedział po spotkaniu Nikołaj Penczew. – Wszystkich nas cieszy, że potrafiliśmy wygrać i nasza gra jest dużo lepsza niż w ostatnich spotkaniach. Na tym musimy się skupić i to pielęgnować – zaznaczył Mariusz Wlazły.Od początku sobotniego meczu obok Penczewa na przyjęciu zagrał Bartosz Kurek. Chociaż Polak był najbardziej obciążony przyjęciem zagrywki, nie rzutowało to na jego skuteczność w ataku, którym zdobył 13 punktów (65% skuteczności). – Każdy zespół będzie próbował zagrywać w Bartka (Kurka – przyp. red.). Bartek naprawdę dobrze przyjmuje. Czasami robi błędy, ale nawet ja i Kacper (Piechocki – przyp. red.) też możemy je popełniać. W tym meczu przyjmował 32 razy, więc jak zrobił dwa błędy, to nic. Ma dobry procent przyjęcia – ocenił bułgarski siatkarz. Statuetka MVP powędrowała jednak nie do Kurka, a do zdobywcy 19 punktów (w tym aż 4 asów) Mariusza Wlazłego. – Cieszę się, że mogę pomóc zespołowi i jeżeli tylko moja forma jest na tyle odpowiednia, że punkty mogę dodać do całego obrazu sytuacji, to dla mnie największa nagroda – przyznał atakujący.

PlusLiga nie zwalnia tempa. Już za kilka dni rozegrana zostanie 23. kolejka. – W poniedziałek wyjeżdżamy do Radomia, a we wtorek znowu bardzo ważny mecz dla nas. Mam nadzieję, że zagramy tak jak w tym spotkaniu i wygramy za trzy punkty – przedstawił plany Skry Penczew. – Liga niesamowicie goni. Już za kilka dni mamy następne spotkanie i trzeba się na nim skupić. Trzeba już zapomnieć o tym, co się tutaj wydarzyło – dodał Mariusz Wlazły.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved