Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mariusz Wiktorowicz trenerem kaliskiej Calisii

Mariusz Wiktorowicz trenerem kaliskiej Calisii

fot. orlenliga.pl

Siatkarki MKS-u Calisii mają nowego szkoleniowca. Został nim Mariusz Wiktorowicz, który w krajowej siatkówce zanotował już kilka znaczących sukcesów. To początek zmian w zespole, którego celem w przyszłym sezonie będzie walka o czołową czwórkę pierwszej ligi. Aby sprostać temu ambitnemu zadaniu, wzmocniona zostanie też kadra drużyny – podaje serwis faktykaliskie.pl.

Mariusz Wiktorowicz jest byłym siatkarzem. Zawodowo grał przez 17 sezonów. Największe sukcesy święcił w AZS-ie Częstochowa, z którym dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski. W tym czasie zadebiutował w narodowej kadrze. Karierę zawodniczą zakończył w Radomiu i tam też, w roku 2007, rozpoczął przygodę trenerską. Na tym polu ma już całkiem pokaźny dorobek. Z BKS-em Bielsko-Biała zdobył Puchar i Superpuchar Polski oraz cztery medale mistrzostw kraju, w tym złoty w 2010 roku. Potem wprowadził do Orlen Ligi drużynę Chemika Police. Ostatnio pracował w Developresie Rzeszów i ponownie BKS-ie. Był też dyrektorem sportowym Zawiszy Sulechów.Zawsze sobie stawiam ambitne cele i do wyzwań podchodzę poważnie. Wiem, jaki w Kaliszu jest projekt, rozmawialiśmy o nim wielokrotnie. Na pewno przed nami dużo pracy. Każdy w sztabie będzie miał do odegrania swoją rolę i wspólnie będziemy pracować na wynik, który będzie nas satysfakcjonował – podkreśla 42-letni szkoleniowiec.

Jego asystentem będzie dotychczasowy pierwszy trener Daniel Przybylski, który w ubiegłym sezonie wspólnie z zespołem zrealizował cel, jakim było bezpieczne utrzymanie i gra w play-off. W przyszłych rozgrywkach drużyna z Kalisza powalczy o coś więcej. – Chcemy się rozwijać zarówno sportowo, jak i organizacyjnie. Naszym podstawowym celem będzie wejście do pierwszej czwórki, by mieć później możliwość gry o Orlen Ligę – mówi Mariusz Wiktorowicz.

Aby sprostać ambitnemu zadaniu, ekipa znad Prosny potrzebuje wzmocnień. Takie też nastąpią, choć na razie trenerzy nie zdradzają, z którymi zawodniczkami prowadzą rozmowy. Pewne jest tylko, że w Calisii pozostanie serbska środkowa Ivana Isailović, która w kadrze pierwszoligowca będzie jedyną siatkarką spoza Polski. – Zespół na pewno będzie wzmocniony na poszczególnych pozycjach. Wspólnie ze sztabem będziemy dobierać zawodniczki na miarę możliwości klubu. Taka lista naszych życzeń już jest tworzona i będzie sukcesywnie przekazywana włodarzom klubu. Myślę, że rozmowy potrwają przez 2-3 tygodnie. Uważam, że do końca maja skład będzie zamknięty – twierdzi trener Wiktorowicz.

Zmian w sztabie jest więcej. Drużyna ma też bowiem nowego fizjoterapeutę. Został nim Tomasz Tomaszewski, którzy przed kilkoma laty współpracował z piłkarzami ręcznymi KPR Szczypiorno. Rolę statystyka nadal natomiast będzie pełnił Nikolas Przybylski.

Autor: Michał Sobczak, więcej w serwisie faktykaliskie.pl

 

źródło: faktykaliskie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved