Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mariusz Wiktorowicz: Trenera rozliczają wyniki

Mariusz Wiktorowicz: Trenera rozliczają wyniki

fot. Bogusław Krośkiewicz

Spotkanie z Chemikiem Police przegrane 1:3 było ostatnim, w którym trener Mariusz Wiktorowicz poprowadził zespół Developresu. W poniedziałek, po dziesięciu miesiącach pracy, szkoleniowiec pożegnał się z rzeszowskim klubem. Poprowadził ostatni trening. – Trenera rozliczają wyniki, a te nie były satysfakcjonujące mimo dużej pracy, pasji i cierpliwości – powiedział trener, z którym za porozumieniem stron rzeszowski klub rozwiązał kontrakt.

Mariusz Wiktorowicz kontrakt z Developresem podpisał początkiem lutego bieżącego roku. Zespół objął w końcówce rundy zasadniczej po Marcinie Wojtowiczu. Drużyna walczyła o ósme miejsce, ale przegrała dwumecz z SK bankiem Legionovią Legionowo. Ostatecznie przetrzebiony kontuzjami Developres zajął dopiero 11. pozycję na koniec sezonu.W obecnych rozgrywkach drużyna została wzmocniona siedmioma zawodniczkami. Za wzmocnieniami miały iść wyniki. Ściągnięto nową rozgrywającą (Weseła Bonczewa), dwie środkowe (Ana Otasević, Ewelina Janicka), dwie przyjmujące (Nikolina Jelić, Agata Skiba) i mającą na koncie występy w reprezentacji Polski atakującą Joannę Kapturską. Ta ostatnia z trenerem Wiktorowiczem w Bielsku-Białej zdobywała brązowy medal mistrzostw Polski w 2011 roku. Z Developresem oboje mieli powalczyć o co najmniej ósme miejsce. Wiele jednak wskazuje na to, że celu nie uda się osiągnąć, bo rzeszowski zespół z jedenastu spotkań wygrał zaledwie dwa. W dodatku po ciężkich, pięciosetowych bojach z słabymi w tym sezonie SK bankiem Legionovią i ostatnim KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. – Pierwsza połowa rozgrywek pokazała, że nie wszystko zagrało tak, jak sobie tego życzyliśmy. Na większe podsumowanie przyjdzie jeszcze czas. Trzeba zamknąć ten rozdział. Życzę zawodniczkom Developresu powodzenia w drugiej części sezonu i lepszych wyników – dodał trener Wiktorowicz, którego w najbliższych dniach zastąpi asystent Stanisław Pieczonka.

Z trenerem Mariuszem Wiktorowiczem rozwiązaliśmy kontrakt za porozumieniem stron. Dziękujemy trenerowi za pracę, jaką dla nas wykonał i życzymy sukcesów w dalszej karierze. Na razie obowiązki po trenerze Wiktorowiczu przejął jego asystent Stanisław Pieczonka. Do momentu podpisania umowy z nowym szkoleniowcem będzie on odpowiedzialny za treningi – oznajmił we wtorek wiceprezes klubu Developres, Wiesław Kozieł, który wraz prezesem Rafałem Mardoniem będzie teraz szukał nowego trenera. Zadanie nie jest łatwe, bo większość szkoleniowców ma podpisane kontrakty. Niewykluczone, że klub zdecyduje się na wariant zagraniczny. Z tym jednak wiążą się większe wydatki.

źródło: developres.rzeszow.pl, rzeszow.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved