Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mariusz Wiktorowicz: Szkoda, że przegraliśmy końcówki setów

Mariusz Wiktorowicz: Szkoda, że przegraliśmy końcówki setów

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zanotowały kolejną porażkę w tym sezonie. W 10. kolejce Orlen Ligi przegrały w Bydgoszczy z miejscowym Pałacem 3:1. – Od samego początku nie weszliśmy dobrze w ten mecz – powiedział po spotkaniu z Pałacem Mariusz Wiktorowicz, trener rzeszowskiego zespołu.

Jak przyznał po spotkaniu szkoleniowiec Developresu, o porażce jego zespołu zadecydowały końcówki setów. – Od samego początku nie weszliśmy dobrze w ten mecz. Po raz kolejny przegraliśmy spotkanie, w którym liczyliśmy na wygraną. Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa, ale niestety nasza gra tylko momentami wyglądała tak, jak byśmy tego chcieli. Szkoda, że przegraliśmy końcówki setów – przyznał Wiktorowicz.

W jego ocenie w szczególności żal przegranego przez jego zespół drugiego seta, gdyż w tej partii to inicjatywa w końcowych momentach była bardzo ważna. – Zwycięstwo w drugim secie było bardzo blisko, ale niestety nie wytrzymaliśmy tego finiszu. Myślę, że tutaj nie zagraliśmy na pełnym ryzyku grania. Cały czas ze sobą pracujemy na treningach, aby w następnych meczach nasza gra wyglądała lepiej. Nie wiem, dlaczego tak to wygląda, że formy z treningu nie potrafimy przełożyć na mecz. Naszą dobrą grę pokazujemy tylko momentami, a nie w przekroju całego spotkania  – dodał szkoleniowiec.

Siatkarki Developresu znowu źle weszły w początek spotkania. Jak podkreśla trener rzeszowskiej ekipy, cały czas ze sobą pracują, aby ich gra zwłaszcza od początku była bardziej agresywna. – Cały czas przeprowadzamy ze sobą rozmowy, aby od początku spotkania wejść agresywnie, nie czekać, aż przeciwnik będzie nam oddawał darmowe punkty. Musimy sami zapracować na te punkty poprzez realizację założeń taktycznych i jeśli to funkcjonuje, to wtedy gramy. Natomiast jeśli czekamy na przeciwnika i jego grę, to wtedy on odjeżdża nam na kilka oczek i nam jest wtedy trudno odrobić straty – zakończył Mariusz Wiktorowicz.