Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mariusz Wiktorowicz: Musieliśmy gonić, ale nie daliśmy rady

Mariusz Wiktorowicz: Musieliśmy gonić, ale nie daliśmy rady

– Spodziewaliśmy się, że ten mecz może tak wyglądać. Wisła pokazała, że jest zespołem bardzo doświadczonym, składającym się z zawodniczek także ogranych w ekstraklasie. Po tym spotkaniu żałuję pierwszego seta, bo za szybko uciekły nam w nim punkty. Potem musieliśmy gonić, ale nie daliśmy rady – mówił trener MKS-u Kalisz Mariusz Wiktorowicz po pierwszej ligowej porażce swojego zespołu.

MKS Kalisz po piętnastu zwycięstwach w I lidze kobiet przegrał pierwszy mecz w tym sezonie. Kaliszanki uległy w Warszawie Wiśle i straciły fotel lidera. – W sobotę na każdy punkt trzeba było mocno zapracować. W drugim secie pokazaliśmy charakter. Wygraliśmy bardzo zaciętą końcówkę. Było sporo długich wymian. Po tej partii było 1:1 i wynik był otwarty. Wszystko zaczynało się od początku. Po analizie statystyk wiem, że to zdecydowało doświadczenie warszawskich siatkarek w trudnych momentach, na wysokiej piłce i kontratakach. Oblicze Wisły zmieniło się po wejściu Katarzyny Mróz i Moniki Kutyły. To im dało więcej siły na skrzydle i spokoju na środku. Doświadczenie wzięło górę. My także popełniliśmy zbyt dużo błędów własnych – przyznał po meczu trener MKS-u, Mariusz Wiktorowicz.

Po tym zwycięstwie Wisła ma punkt przewagi nad MKS-em Kalisz. Oba zespoły mają dużą różnicą i wyprzedzają grupę pościgową. Można spodziewać się, że sobotni mecz decydował o pierwszym miejscu na koniec sezonu zasadniczego. – Pamiętajmy, że jeszcze do końca rundy jest kilka spotkań i trzeba być cały czas czujnym. Liga pokazała, że jest wiele zespołów, z którymi trzeba się mocno napracować, aby nie stracić punktów. Maksymalna koncentracja jest zawsze potrzebna. Liga jest mocna. Wiadomo, że na koniec o wszystkim decyduje play-off. Tutaj kwestia pierwszego czy drugiego miejsca ma mniejsze znaczenie. Chciałbym, abyśmy spotkali się w finałowej walce o mistrzostwo pierwszej ligi – dodał szkoleniowiec MKS-u Kalisz.

źródło: wisla-warszawa.pl