Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mariusz Wiktorowicz: Każdy punkt jest na wagę złota

Mariusz Wiktorowicz: Każdy punkt jest na wagę złota

fot. developres.rzeszow.pl

Trzeci mecz i trzecia porażka zespołu Developresu Rzeszów. Tym razem rzeszowianki przegrały z Impelem Wrocław w trzech setach. – Mimo tych trzech porażek jestem zadowolony, bo z każdym spotkaniem nasza gra wygląda coraz lepiej. Dziś założyliśmy sobie, że mamy ryzykować na zagrywce i maksymalnie angażować się w każdą akcję – powiedział po spotkaniu trener rzeszowianek, Mariusz Wiktorowicz.

Trudny początek ligi dla pańskiego zespołu, Muszyna, Impel, a w następnej kolejce Dąbrowa. Dziś ponieśliście trzecią porażkę, jednak w pojedynczych akcjach zawodniczki pokazują bardzo fajną siatkówkę, pytanie tylko dlaczego tak rzadko?

Mariusz Wiktorowicz:Na treningach pracujemy nad tym, aby ta powtarzalność była większa, jak największa. W dzisiejszym meczu też do pewnego momentu nam to wychodziło, jednak nie jesteśmy jeszcze tak przygotowani jak Impel. Mimo tych trzech porażek jestem zadowolony, bo z każdym spotkaniem nasza gra wygląda coraz lepiej. Dziś założyliśmy sobie, że mamy ryzykować na zagrywce i maksymalnie angażować się w każdą akcję. Dalej mamy jednak duży problem z kończeniem pierwszej akcji i narażamy się na kontry, których nie umiemy powstrzymać. Wiem, jaką wartość ma nasza drużyna i uważam, że mamy spory potencjał, który z każdym kolejnym spotkaniem będziemy starali się wykorzystywać. Na pewno nie możemy po tych trzech porażkach spuścić głów, bo pokazaliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę.Mówi pan, że nie możecie spuścić głów i widać, że zawodniczki mimo tych porażek w dalszym ciągu są radosne i pełne optymizmu.  Pokazały to w dzisiejszym meczu wielokrotnie, bo nawet przy wysokim prowadzeniu wrocławianek z każdego zdobytego punktu cieszyły się, jakby co najmniej wygrały seta. Jak je pan motywuje?

Z drugim trenerem mamy taki styl pracy, że walczymy razem z dziewczynami zarówno na treningach, jak i później podczas meczów. Staramy się im wpoić, że każdy punkt jest na wagę złota i cieszę się, że udaje nam się utrzymywać takie podejście podczas meczu. Mamy trochę problemów z tym, że za dużo rozmyślamy po nieudanej akcji i wtedy rywalki bezlitośnie to wykorzystują, jednak gdy zachowujemy koncentrację, nasza gra naprawdę wygląda dobrze.

Na koniec jeszcze pytanie, jakie cele postawiliście sobie przed tym sezonem?

– Wewnątrz zespołu postawiliśmy sobie cel, aby walczyć o zwycięstwo w każdym spotkaniu. Wiadomo, że na początku sezonu każdy ma takie same szanse na zdobycie tytułu, oczywiście są faworyci i wszystko jest z czasem weryfikowane, jednak będziemy zadowoleni, gdy uda nam się na koniec poprawić rezultat z poprzedniego sezonu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved