Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Szyszko: To był dobry sezon

Mariusz Szyszko: To był dobry sezon

Cerrard Czarni Radom mają za sobą udany sezon. Na samym jego początku zostali okrzyknięci rewelacją rozgrywek, gdy przez długi czas liderowali w tabeli PlusLigi. Jednak w nowym roku przyszedł kryzys, a drużyna odniosła kilka niefortunnych porażek. Mimo tego zespół z Mazowsza cały czas pozostawał groźnym przeciwnikiem. Ostatecznie po dwóch przegranych 0:3 i 2:3 z Cuprum Lubin w rywalizacji o 5. lokatę radomianie uplasowali się na 6. miejscu.

Choć po początkowych dobrych wynikach apetyty w ekipie Czarnych mogły wzrosnąć, to końcową szóstą pozycję prezes klubu, Mariusz Szyszko ocenia jako satysfakcjonujący rezultat. – To był dobry sezon, a momentami wręcz bardzo dobry. Tak jak wszyscy mieliśmy swoje słabsze momenty, ale pod względem końcowego wyniku oceniam te rozgrywki bardzo pozytywnie, pod względem rozwoju indywidualnego i zaangażowania również. Były chwile, kiedy byliśmy w dołku i straciliśmy swoje atuty, które mieliśmy na początku sezonu. Na pewno wpływ na to miały perturbacje z turniejem kwalifikacyjnym reprezentacji w Berlinie, a także sprawa Raula Lozano i jego pracy w Iranie – powiedział Szyszko.Ekipa z Radomia przez kilka kolejek zajmowała pierwsze miejsce w tabeli PlusLigi, a przy odrobinie szczęścia mogła także zagrać o medale. – Na pewno gra się po to, aby wygrywać i zdobywać medale. Przewrotnie można jednak powiedzieć, że my i tak zapłacimy srogi rachunek za ten dobry sezon. Będzie nam ciężko utrzymać najlepszych zawodników, którzy się pokazali z dobrej strony i wypromowali. W nawiązaniu do tej sytuacji można powiedzieć, że strach pomyśleć co by było, gdybyśmy walczyli o medale. Z drugiej strony oczywiście szkoda, bo miło by było zdobyć krążek, bo to by oznaczało wpisanie się do historii radomskiej siatkówki. Niewiele zabrakło, bo było kilka meczów, które powinniśmy wygrać, ale trzeba też pamiętać, że urwaliśmy punkty mistrzowi i wicemistrzowi Polski – zwrócił uwagę prezes Czarnych.

Widocznie team z Mazowsza budowany jest w sposób, w którym duży nacisk kładzie się na stabilizację składu personalnego. Jednak wielu siatkarzom (Daniel Pliński, Wojciech Żaliński, Lukas Kampa, Artur Szalpuk) kończą się kontrakty, a po udanych rozgrywkach stali się łakomym kąskiem na rynku transferowym. – Propozycje z naszej strony zostały złożone. Każdy jednak żyje swoim życiem i podejmuje decyzje, za które później odpowiada. Może być bardzo różnie. My wiele rzeczy wyłożyliśmy na stół i na wiele rzeczy nas nie stać. Do kwestii sportowych dochodzą także finanse i my nie jesteśmy w stanie dorównać pod tym względem ofertom z bogatszych klubów. Jeżeli ktoś jest na tyle odważny i chce podjąć decyzję, że jest już gotowy do gry na najwyższym poziomie, to jest to dosyć ryzykowna decyzja, bo trzeba zdawać sobie sprawę, że nie wszystko może pójść tak, jak sobie człowiek planuje – powiedział Szyszko.

Gdy na początku sezonu zespół objął Raul Lozano, wiele mówiło się o tym, że Argentyńczyk powinien wnieść nową jakość do radomskiej drużyny. Chociaż doświadczony szkoleniowiec nie mógł poprowadzić Czarnych do końca sezonu ze względu na objęcie irańskiej reprezentacji, to zarząd klubu jest zadowolony z zakontraktowania byłego trenera reprezentacji Polski. – Współpracę z Raulem oceniam pozytywnie. Wniósł do klubu sporo. Na pewno dzięki niemu, jego autorytetowi oraz obiegowej opinii, która się nie sprawdziła, bo wcale nie był taki straszny i surowy, zawodnicy trenowali z pełnym zaangażowaniem. Nie w każdej sprawie się zgadzaliśmy, ale wszystkie rozmowy odbywały się w gabinecie i nie wychodziły poza niego. Raul też skorzystał, bo wrócił do wielkiej siatkówki, więc chyba rachunek obopólny jest w porządku. Tak jak powiedziałem na jednym z zebrań zarządu, nawiązując trochę do Raula Lozano, że bez względu na to, kto będzie trenerem i jaki będzie skład w Cerradzie Czarnych, to bardzo trudno będzie powtórzyć wynik z tego sezonu. Taki jest sport. Oczywiście trzeba wierzyć, że to jest możliwe i zrobimy wszystko, aby ten zespół w kolejnym sezonie grał jak najlepiej – zakończył Szyszko.

źródło: echodnia.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved