Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Szyszko: O formę sportową drużyny jestem spokojny

Mariusz Szyszko: O formę sportową drużyny jestem spokojny

fot. archiwum

– Lozano to wielki fachowiec. Guru światowej siatkówki. Szybko znalazł wspólny język z zawodnikami. Jesteśmy przekonani, że swoją wiedzę, doświadczenie przekaże zawodnikom, co z kolei przeniesie się na podniesienie poziomu gry zespołu – mówi prezes Cerrad Czarnych Radom, Mariusz Szyszko.

Minione rozgrywki nie były dla was nazbyt udane. Wielu kibiców przyjęło dziewiąte miejsce jako porażkę!

Mariusz Szyszko:Mam zupełnie inne zdanie. Gdyby nie pechowa porażka z Politechniką Warszawską, gralibyśmy w najlepszej ósemce. Należało nam się to, bo w wielu spotkaniach pokazaliśmy dobrą dyspozycję. Mecze z naszym udziałem były emocjonujące, trzymały publiczność w napięciu. Mówi się trudno, do przeszłości nie ma co wracać. Ale analizować ją trzeba.Stąd dokonaliście zmiany na stanowisku trenera? Czego oczekujecie od Raula Lozano?

 Lozano to wielki fachowiec. Guru światowej siatkówki. Szybko znalazł wspólny język z zawodnikami. Jesteśmy przekonani, że swoją wiedzę, doświadczenie przekaże zawodnikom, co z kolei przeniesie się na podniesienie poziomu gry zespołu. Uprzedzając kolejną kwestię, wyjaśniam – nie stawiamy konkretnego celu przed drużyną. Zespół ma w pierwszej kolejności prezentować siatkówkę na wysokim poziomie. Każdy kolejny mecz traktować jako potyczkę o mistrzostwo świata. Grać na maksymalnych obrotach.

Na inaugurację zagracie z jednym z ligowych faworytów – ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle…

I doskonale wiemy, jak trudny jest to rywal. ZAKSA dokonała spektakularnych wzmocnień. Doszło dwóch mocnych Francuzów  – Kevin Tillie i Benjamin Toniutti. Doszło dwóch polskich mistrzów świata – Rafał Buszek i Dawid Konarski. W Kędzierzynie głośno mówią o włączeniu się do walki o najwyższe laury PlusLigi. My takich ambicji jeszcze nie mamy, ale marzy nam się, by rozpocząć rozgrywki od zwycięstwa, z wysokiego pułapu. Triumf na starcie może okazać się niezwykle ważny pod względem psychicznym. Bo tak naprawdę o formę sportową drużyny jestem spokojny.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

Nowy system PlusLigi jest:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved