Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mariusz Syguła: Zespół jest teraz zmobilizowany

Mariusz Syguła: Zespół jest teraz zmobilizowany

fot. krispol1liga.pls.pl

Bez niespodzianki zakończył się mecz pomiędzy MCKiS-em Jaworzno a Stalą Nysa. Liderzy I ligi wywieźli z Jaworzna komplet punktów. – To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Widać było już od kilku dni, że nasza forma idzie w górę i naprawdę to było dobre granie. Kto był, to mógł być zadowolony. Oczywiście w końcówce wyszło doświadczenie, ogranie, rutyna – stwierdził po sobotnim pojedynku trener gospodarzy Mariusz Syguła.

Chociaż MCKiS Jaworzno nie był faworytem spotkania ze Stalą Nysa, jaworznianie mieli szansę na dopisanie do swojego konta punktów. Ta sztuka im się jednak nie udała. Gospodarze najbardziej mogą żałować porażki w czwartym secie, w którym najpierw prowadzili kilkoma punktami a następnie mieli swoje szanse podczas walki na przewagi. – Muszę pochwalić zespół. To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Widać było już od kilku dni, że nasza forma idzie w górę i naprawdę to było dobre granie. Kto był, to mógł być zadowolony. Oczywiście w końcówce wyszło doświadczenie, ogranie, rutyna – to takie szablonowe mówienie, ale niestety tak było. My naprawdę pokazaliśmy kawał serducha, jeden z lepszych meczów w naszym wykonaniu – powiedział trener Mariusz Syguła. – Na pewno robimy progres w stosunku do poprzednich meczów. Widać to na treningu, widać to w meczu. Mam nadzieję, że kolejne mecze przyniosą dla nas jakieś punkty do tabeli – wtórował Kamil Dębski.Co zdecydowało, że Stal Nysa wywiozła z Jaworzna komplet punktów? – Ciężko mi, bo zabrakło nam może chłodnej głowy. Stal złamała nas w dwóch ustawieniach, gdy ich rozgrywający zagrywał, to mieliśmy troszkę problem w przyjęciu, przez co mieliśmy również problem z wyprowadzeniem akcji. Myślę, że gdybyśmy zrobili do razu przejście, to moglibyśmy iść łeb w łeb, jak równy z równym – analizował przyjmujący zespołu z Jaworzna.

Po 21. kolejkach MCKiS Jaworzno z 31 zgromadzonymi punktami spadł na 9. miejsce. Do ósemki jaworznianom brakuje obecnie 4 oczek. Co ciekawe zespoły z miejsc 6-8 mają tyle samo punktów na koncie – 35. – Spokojnie, jeszcze dużo kolejek przed nami. Widzę, że zespół jest teraz zmobilizowany. Ja jestem spokojny, mam nadzieję, że będziemy w tych play-offach, bo zasłużyliśmy. Wygraliśmy już sporo meczów, bylibyśmy bardzo smutni, gdybyśmy nie awansowali do nich. Natomiast będzie to bardzo ciężkie zadanie, ale dużo punktów można zdobyć, kilka meczów jest u nas w końcówce, także mam nadzieję, że będziemy w play-off – stwierdził szkoleniowiec MCKiS-u Jaworzno.

źródło: inf. własna, MCKiS Jaworzno - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved