Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mariusz Syguła: Na szczęście za styl nie są przyznawane punkty

Mariusz Syguła: Na szczęście za styl nie są przyznawane punkty

fot. krispol1liga.pls.pl

– Na szczęście za styl nie są przyznawane punkty. Gdyby tak było, to mielibyśmy bardzo słabe noty w tym meczu. Mamy trzy punkty i to jest najważniejsze – powiedział po wygranej z ZAKSĄ Strzelce Opolskie szkoleniowiec MCKiS-u Jaworzno, Mariusz Syguła.

Siatkarze MCKiS-u Jaworzno w miniony weekend wykorzystali atut własnego parkietu, ogrywając u siebie ZAKSĘ Strzelce Opolskie. Goście walczyli, ale dwie przegrane końcówki zaważyły na ich porażce. – Był to bardzo zacięty mecz. Te zdobyte punkty są bardzo cenne w kontekście naszej przyszłości. Bardzo cieszymy się, że wywalczyliśmy je na swoim terenie – powiedział Kamil Dębski, który nie znalazł jednego elementu siatkarskiego rzemiosła, który zadecydowałby o wygranej gospodarzy. – Jedni i drudzy „kopali” zagrywką. W każdym elemencie było coś na plus, ale też na minus. Nie mam pojęcia, co zadecydowało o naszej wygranej. Może forma dnia – dodał przyjmujący zespołu z Jaworzna.

Gospodarze nie ukrywali, że nie pokazali się z najlepszej strony, ale bardzo cieszyli się ze zwycięstwa, bowiem wciąż zajmują pozycję w ósemce, która daje im prawo gry w play-off. – Mamy trzy punkty. To jest najważniejsza sprawa. Styl naszej gry pozostawia wiele do życzenia, ale może to dobrze, bo będziemy sobie zdawać sprawę z tego, że musimy dawać z siebie jeszcze więcej na treningach. Nie możemy odpuszczać żadnej piłki ani na treningu, ani na meczu. Musimy poprawić to, co było złe w naszej grze. Tego złego było dużo, więc mamy nad czym pracować – skomentował Bartosz Zieliński, libero MCKiS-u.Z gry swoich podopiecznych nie był zadowolony szkoleniowiec gospodarzy. Zdaje on sobie sprawę, że nie wszystko w szeregach MCKiS-u funkcjonowało tak jak powinno, ale kluczowa była wygrana z beniaminkiem. – Na szczęście za styl nie są przyznawane punkty. Gdyby tak było, to mielibyśmy bardzo słabe noty w tym meczu. Mamy trzy punkty i to jest najważniejsze. Jesteśmy w trudnym momencie. Widać, że gra nam się nie klei, natomiast najważniejsze jest zwycięstwo – ocenił Mariusz Syguła, szkoleniowiec drużyny z Jaworzna, która utrzymała pozycję w czołowej ósemce.

źródło: inf. własna, MCKiS Jaworzno - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved