Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mariusz Syguła: Dostaliśmy po prostu większy budżet

Mariusz Syguła: Dostaliśmy po prostu większy budżet

Siatkarze MCKiS Jaworzno rozpoczęli przygotowania do nadchodzącego sezonu 1. Ligi. W zespole pojawiło się kilka nowych twarzy, a pierwszym trenerem został Mariusz Syguła. – W zeszłym roku to był bardzo duży sukces. Chciałbym podziękować przede wszystkim dyrekcji, dostaliśmy po prostu większy budżet, który umożliwił nam budowanie zespołu. Ci zawodnicy, którzy do nas dołączyli, to są czołowe postacie, na ataku, na środku, wzmocnione libero – przyznał szkoleniowiec. 

W porównaniu z poprzednimi rozgrywkami do klubu z Jaworzna dołączyło 5 nowych siatkarzy. – Przede wszystkim bardzo się cieszymy, że udało nam się w końcu zacząć, ponieważ tęskniliśmy za tą halą, za siatkówką. Udało nam się w tym sezonie zebrać bardzo ciekawą grupę zawodników, oni byli obserwowani od dłuższego czasu. Każda z pozycji dostała impuls, mam nadzieję, że ci siatkarze się wkomponują i jako całość będziemy grali lepiej niż w zeszłym sezonie, lecz będzie bardzo trudno zająć wyższą lokatę niż w poprzednich rozgrywkach – stwierdził Mariusz Syguła.W zeszłym sezonie jaworznianie zajęli 9. miejsce na zapleczu PlusLigi. Na co będzie ich stać w nadchodzących rozgrywkach? – W zeszłym roku to był bardzo duży sukces. Chciałbym podziękować przede wszystkim dyrekcji, dostaliśmy po prostu większy budżet, który umożliwił nam budowanie zespołu. Ci zawodnicy, którzy do nas dołączyli, to są czołowe postacie, na ataku, na środku, wzmocnione libero. Dodatkowo ta nasza grupa, która ciągle się rozwija, ma spore możliwości. Mam nadzieję, że ta mieszanka da nam dużo radości w tym sezonie. Wszystko zweryfikuje liga. mam pomysł na ten zespół, na pracę z nim. Wiem ile można wyciągnąć z poszczególnych zawodników. Mam nadzieję, że ci siatkarze tak samo będą pracowali ze mną, że będziemy tutaj przychodzili z chęcią, żeby się rozwijać, wspólnie spędzać czas i wygrywać mecze. Jeżeli stworzy nam się taka atmosfera to jest to połowa sukcesu – powiedział trener.

Siatkarze z Jaworzna sezon rozpoczną 14 września meczem u siebie z Gwardią Wrocław. Jak będą wyglądały ich dalsze przygotowania do inauguracji rozgrywek? – Zaczęliśmy pracę z zawodnikami dwa tygodnie temu. Siatkarze dostali rozpiski indywidualne, obserwowaliśmy wagę. Jestem zaskoczony bardzo pozytywnie, ponieważ przyjechali przygotowani i to po prostu widać. Pierwszy krok mamy za sobą i możemy przechodzić do siatkarskich przygotowań. Od 16 sierpnia rozpoczniemy sparingi, praktycznie co tydzień zagramy sparing lub turniej. Mam nadzieję, że będzie dobrze – zakończył Mariusz Syguła.

źródło: inf. własna, MCKiS Jaworzno - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved