Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mariusz Syguła: Chcemy poprawić wynik z zeszłego roku

Mariusz Syguła: Chcemy poprawić wynik z zeszłego roku

MCKiS Jaworzno po wygranym sparingu we własnej hali w sobotę zremisował z Exact Systems Norwidem Częstochowa. – To jest nasze pierwsze oficjalne granie. Jestem bardzo zadowolony – skomentował trener jaworznian Mariusz Syguła.

Pierwszoligowcy rozpoczęli kolejny etap przygotowań do sezonu 2019/2020. Zespoły zaczynają grać w sparingach. Pierwszym testem formy zespołu z Jaworzna były spotkania z częstochowskim Norwidem. W pierwszym pojedynku MCKiS wygrał 3:2. Dzień później w Częstochowie padł remis 2:2. – To jest nasze pierwsze oficjalne granie. Jestem bardzo zadowolony. 3:2 w piątek, teraz 2:2. Graliśmy praktycznie bez środkowych, którzy mają drobne urazynie chcieliśmy ryzykować ich pogłębienia – skomentował po drugim sparingu Mariusz Syguła, który w poprzednim sezonie pełnił rolę asystenta Mariusza Łozińskiego. Obecnie został pierwszym szkoleniowcem MCKiS-u. – W nowej roli czuję się samo jak zwykle. Nie jest to dla mnie specjalne przeżycie. Oczywiście bardzo się cieszę. Pracujemy dalej – powiedział.Podczas sparingów z Norwidem trener Syguła nie mógł dowolnie rotować składem ze względu na urazy swoich podopiecznych. Czy zawodnicy będą gotowi do gry w najbliższych meczach kontrolnych? – Mam nadzieję, że środkowi tak, natomiast Bartek Kowalczyk na pewno na spotkania z Mickiewiczem Kluczbork nie będzie gotowy. U środkowych to jedynie drobne urazy, jednak nie chcieliśmy, żeby się pogłębiły – wyjaśnił trener. Mecze z Mickiewiczem Kluczbork zaplanowano na 23 i 24 sierpnia. Pierwszy z nich zagrany zostanie w Kluczborku, natomiast drugi w Jaworznie. MCKiS w ramach przygotowań wystąpi również w dwóch turniejach – 30-31 sierpnia w Andrychowie a tydzień później w Bielsku-Białej.

W poprzednim sezonie MCKiS był beniaminkiem I ligi. Jaworznianie zakończyli rozgrywki na 9. miejscu. Włodarze klubu zdecydowali się przedłużyć umowy z dziewięcioma zawodnikami. Do klubu dołączyło pięciu siatkarzy – Maciej Polański, Bartosz Kowalczyk, Kacper Ledwoń, Mateusz Błasiak i Konrad Stajer. – Przede wszystkim chcemy poprawić wynik z zeszłego roku. Wzmocniliśmy zespół praktycznie na każdej pozycji. Jednak to liga nas zweryfikuje. Trzy zespoły wydają się naprawdę poza zasięgiem, ale to jest sport, więc zobaczymy. Myślę, że będą decydować poszczególne sety, mecze. Naprawdę zapowiada się, że będzie bardzo ciekawa liga – stwierdził trener Syguła.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved