Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mariusz Sordyl: Turecki rynek jest uśpiony

Mariusz Sordyl: Turecki rynek jest uśpiony

fot. fenerbahce.org

– Wszyscy zastanawiamy się, kiedy wrócimy do normalnego treningu i kiedy kibice będą mogli pojawić się w hali. Jeśli wszystko wróci już do normy, to kluby będą mierzyć swój bilans zysków i strat. Najwcześniej za rok będziemy mogli pokusić się o ocenę tego jaki wpływ pandemia miała na siatkówkę klubową – powiedział trener Fenerbahce Stambuł, Mariusz Sordyl. 

Fenerbahce Stambuł wygrało rundę zasadniczą w tureckiej ekstraklasie mężczyzn. Do rozegrania play-off jednak nie doszło, bo rozgrywki przerwała pandemia koronawirusa. Zostały one zawieszone, ale na razie nie ma ostatecznej decyzji o zakończeniu rozgrywek. – W Turcji rozegraliśmy rundę zasadniczą. 5 dni po jej zakończeniu został sezon zawieszony. Nie wiemy jakie są uregulowania. Zakładam, że ten sezon się już zakończył, ale nie wiadomo jakie będą decyzje federacji tureckiej. Z szacunku do siatkówki i do zawodników ta liga powinna zostać zakończona, ponieważ po 6 tygodniach przerwy każdy profesjonalny zespół potrzebuje przynajmniej 6-7 tygodni, żeby przygotować się do rozgrywek i żeby ich wznowienie nie było ryzykowne dla samych zawodników – powiedział Mariusz Sordyl, trener Fenerbahce Stambuł.Nie zna on jeszcze swojej przyszłości. Na razie w Turcji nie są prowadzone negocjacje dotyczące kolejnego sezonu, tym bardziej, że nie ma oficjalnej decyzji o zakończeniu sezonu 2019/2020. – 90% klubów w Turcji jest w zawieszeniu. Dotyczy to również Fenerbahce. Moja przyszłość w tym klubie jest nieznana. Wszyscy na razie czekamy na decyzję federacji. Są dwa kluby, które działają już na rynku transferowym, ale nie dotyczy to Fenerbahce. Na razie rynek turecki jest uśpiony – zaznaczył trener zwycięzcy rundy zasadniczej w poprzednim sezonie.

Zanosi się na to, że w czerwcu do pracy wrócą reprezentacje Polski, ale zdaniem sordyla doświadczeni zawodnicy nie musieliby brać udziału w takich treningach, szczególnie w przypadku, kiedy nie będzie rozgrywanych meczów o stawkę. – Z tego co słyszę, są plany powrotu reprezentacji do treningów już w czerwcu. W moim przekonaniu cel jest taki, aby sprowadzić na zgrupowanie tych zawodników, którzy mają się rozwijać. Myślę, że nie ma najmniejszego sensu, aby ściągać na zgrupowanie najbardziej doświadczonych zawodników, tym bardziej, że nie zanosi się na to, aby odbywała się Liga Narodów i inne turnieje, które wprowadzają element rywalizacji. Poza tym co roku pojawiają się opinie, że kalendarz jest przeładowany. Jest to chyba dobry moment, aby ci zawodnicy psychicznie odpoczęli. Natomiast dla grupy młodszych zawodników, aspirujących do gry w reprezentacji jest to świetny okres do pracy z trenerem – zaznaczył Sordyl.

Według niego przełożenie igrzysk olimpijskich o rok dla reprezentacji Polski nie będzie miało większego znaczenia, a szczególnie dla młodych zawodników może być to dobra decyzja, bowiem mają dodatkowy czas na podnoszenie swoich umiejętności. – Kompletnie nie ma to znaczenia. Nasi zawodnicy poczuli krew w ostatnich latach, są głodni igrzysk. Wiedzą, że mogą wygrać ten turniej. Nie mam wątpliwości, że grupa starsza będzie gotowa, aby wziąć udział w tych igrzyskach, a młoda grupa ma dodatkowy rok na to, aby zyskać doświadczenie i być lepsza – ocenił doświadczony szkoleniowiec.

Nie chciał on pokusić się o prognozowanie przyszłości siatkarskiej po pandemii. Według niego realną ocenę będzie można wystawić dopiero za jakiś czas, kiedy kluby będą wracały już do normalnego funkcjonowania. – Nie wiem, co może się wydarzyć. Wszyscy zastanawiamy się, kiedy wrócimy do normalnego treningu i kiedy kibice będą mogli pojawić się w hali. Jeśli wszystko wróci już do normy, to kluby będą mierzyć swój bilans zysków i strat. Najwcześniej za rok będziemy mogli pokusić się o ocenę tego jaki wpływ pandemia miała na siatkówkę klubową – zakończył Mariusz Sordyl.

źródło: opr. własne, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved