Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mariusz Sordyl: Po sukcesie łatwo jest popaść w kryzys

Mariusz Sordyl: Po sukcesie łatwo jest popaść w kryzys

fot. Fenerbahce Stambuł

– To był dla nas bardzo trudny turniej. Nasza ścieżka do sukcesu była bardzo ciężka. Graliśmy z trzema aktualnie najlepszymi zespołami w Turcji. Musieliśmy tych rywali pokonać. Większość setów kończyła się dwupunktową różnicą. Takich partii wygraliśmy bardzo dużo, więc nie było w tym przypadku. Zespół pokazał ogromny charakter i wytrzymałość psychiczną – powiedział Mariusz Sordyl, szkoleniowiec Fenerbahce, które w miniony weekend wywalczyło Puchar Turcji.    

Siatkarze Fenerbahce Stambuł w miniony weekend wywalczyli Puchar Turcji. Podopieczni Mariusza Sordyla prowadzili już w starciu finałowym z Galatasaray Stambuł 2:0, ale zwycięstwo przypieczętowali dopiero w tie-breaku. – To był dla nas bardzo trudny turniej. Nasza ścieżka do sukcesu była bardzo ciężka. Graliśmy z trzema aktualnie najlepszymi zespołami w Turcji. Musieliśmy tych rywali pokonać. Większość setów kończyła się dwupunktową różnicą. Takich partii wygraliśmy bardzo dużo, więc nie było w tym przypadku. Zespół pokazał ogromny charakter i wytrzymałość psychiczną – powiedział Mariusz Sordyl.Na ławce trenerskiej zespołu ze Stambułu zasiadł on pod koniec listopada, kiedy drużyna w lidze miała tylko dwie wygrane na koncie. Dzięki jego pracy drużyna nie tylko zaczęła zwyciężać w lidze, kończąc sezon zasadniczy na piątej lokacie, ale też sięgnęła po Puchar Turcji. – Ostatni weekend był bardzo magiczny dla naszej drużyny. Od początku, kiedy ja zacząłem pracę w Fenerbahce, głównym celem było budowanie pewności drużyny oraz większego zrozumienia. To nam się udało. Szliśmy małymi kroczkami do celu.  Najważniejszy sprawdzian miał przyjść, kiedy będzie Puchar Turcji oraz początek play-off. Bardzo cieszę się, że udało nam się zbudować pewność zespołu i jego wiarę we własne możliwości – dodał szkoleniowiec Fenerbahce.
Na świętowanie zespół ze Stambułu nie ma zbyt wiele czasu, ponieważ przed nim początek rywalizacji w play-off. W ćwierćfinale zmierzy się z czwartym po rundzie zasadniczej Maliye Milli Piyango Ankara. – Jesteśmy w bardzo niebezpiecznym momencie, ponieważ po tak dużym sukcesie bardzo łatwo jest popaść w mały kryzys. A my nie mamy miejsca na błędy. Pierwsza runda play-off rozgrywana jest do dwóch wygranych spotkań, które odbędą się w ciągu trzech dni. Musimy być w pełni skoncentrowani – podkreślił trener Fenerbahce, który wierzy w sukces swojego zespołu w ligowej rywalizacji, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę z tego, że wcale nie będzie łatwo o awans do półfinału. – Nie uważam, że jesteśmy faworytem tej rywalizacji. Będzie czekała nas walka. Musimy zagrać naszą najlepszą siatkówkę, żeby tego przeciwnika pokonać w playoff. Jestem optymistycznie nastawiony do tych meczów. Najważniejsze jest to, żebyśmy my sami nie byli dla siebie największymi przeciwnikami – zakończył Mariusz Sordyl.

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved