Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mariusz Sordyl i jego Fenerbahce Stambuł z Pucharem Turcji

Mariusz Sordyl i jego Fenerbahce Stambuł z Pucharem Turcji

fot. Fenerbahce Stambuł

Wielki sukces odniosło Fenerbahce Stambuł, zespół prowadzony przez Mariusza Sordyla. Siatkarze tej drużyny w finale Pucharu Turcji triumfowali i w pięciu setach pokonali zespół Galatasaray Stambuł. Najlepiej punktującym graczem po obu stronach siatki był doskonale znany z gry w PlusLidze, Salvador Oliva. 

Siatkarze Fenerbahce bardzo dobrze rozpoczęli walkę o finał Pucharu Turcji, wygrywając premierową odsłonę dość pewnie, bo 25:20. Ekipa Fenerbahce lepiej spisywała się w ataku, choć jej przyjęcie mocno kulało. Również druga partia przebiegała pod dyktando zespołu prowadzonego przez Mariusza Sordyla. W niej brylował Salvador Oliva, który wywalczył 10 oczek, notując 70% skuteczności w ofensywie.Potem jednak do głosu doszli zawodnicy Galatasaray, którzy najpierw przedłużyli losy meczu, triumfując 25:20, a następnie doprowadzili do tie-breaka. W decydującej odsłonie walka była zacięta, ale wyższa skuteczność ataku Fenerbahce ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na ich korzyść.

Na przestrzeni całego spotkania nie do zatrzymania był właśnie Salvador Oliva, który dostał 38 piłek, punktem kończąc 66% z nich. Dało mu to 25 oczek, a przyjmujący w swoim dorobki miał także 2 bloki i 4 asy serwisowe. Olivę wspierał Wouter Ter Maat, kończąc mecz z dorobkiem 23 punktów. Po stronie Galatasaray pierwsze skrzypce grał Oliver Venno, mogący pochwalić się 24 punktami, ale odrobinę brakowało mu wsparcia kolegów.

Fenerbahce Stambuł – Galatasaray Stambuł 3:2
(25:20, 25:18, 20:25, 22:25, 15:12)

Składy zespołów:
Fenerbahce: Kıyak (2), Ter Maat (23), Klinkenberg (16), Batur (4), Oliva (31), Karasu (5), Karatas (libero) oraz Yatgin (1) i Unver
Galatasaray: Keskin (3), Antonov, Venno (24), Duff (12), Aydin (9), Ulu (1), Ayvazoglu (libero) oraz Gok (3), Gergye (13), Cakir (libero) i Turkmen

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved