Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mariusz Soja: Nie wiemy, o co gramy…

Mariusz Soja: Nie wiemy, o co gramy…

fot. Sławomir Kowalski

– Prosiłem, żeby wyczyścić głowy i zagrać o zwycięstwo i nie przejmować się tym, że nie wiemy, o co gramy – mówił po piątym, decydującym meczu półfinału, w którym Budowlani Toruń pokonali Wisłę Warszawa, Mariusz Soja. – To jest najbardziej bolące i nieuczciwe ze strony PZPS-u i PLPS-u – dodał trener torunianek. W finale jego podopieczne zagrają z ŁKS-em Commercecon Łódź.

Wygraliście w piątym meczu dość zdecydowanie z Wisłą Warszawa. Nie można tak było zagrać w stolicy w trzecim meczu?Mariusz Soja: No właśnie też mnie to zastanawia. (śmiech) Widocznie atut własnej hali dominował w tych starciach o finał. Tak to wygląda, my na wyjeździe ugraliśmy tylko seta, przeciwnik w trzech meczach wyjazdowych wygrał tylko dwa sety. Widać, że własna hala wyraźnie sprzyjała gospodarzom. Oczywiście można było skończyć to w Warszawie w sobotę, ale nie ma co już tego rozpatrywać. Jesteśmy w finale, zrobiliśmy krok do przodu i to jest najważniejsze.

Co pan powiedział zespołowi po niedzielnym meczu, że w środę wyszedł na parkiet tak mocno zmotywowany?

Prosiłem przede wszystkim, żeby wyczyścić głowy. Tego czasu nie było już zbyt wiele. Problemem było też to, że dziewczyny wciąż nie wiedzą, o co grają, co jest chorą sytuacją. Prosiłem, żeby wyczyścić głowy i zagrać o zwycięstwo i nie przejmować się tym, że nie wiemy, o co gramy. To jest najbardziej bolące i nieuczciwe ze strony PZPS-u i PLPS-u.

Przed wami mecze finałowe z ŁKS-em. Pamiętacie jeszcze porażkę w półfinale w poprzednim sezonie?

Nie, nie ma to znaczenia, przede wszystkim mamy w tym sezonie mocniejszy zespół. Podobnie zresztą jak ŁKS, więc spodziewam się, że te mecze będą bardzo zacięte i na jeszcze wyższym poziomie, co cieszy. Uważam, że ten finał będzie taką „wisienką na torcie” tej ligi, tak jak półfinał rok temu. Mam nadzieję, że tegoroczny finał będzie równie zacięty jak te mecze rok temu, ale tym razem z korzyścią dla Budowlanych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved