Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mariusz Schamlewski: Coraz lepiej rozumiemy się na boisku

Mariusz Schamlewski: Coraz lepiej rozumiemy się na boisku

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Mamy drużynę, która została stworzona po to, aby wygrać I ligę, ale jesteśmy tylko jednym z faworytów. Presja na pewno będzie odczuwalna, ale musimy ją bardziej odbierać jako coś motywującego, a nie negatywnego – powiedział środkowy Stali Nysa, Mariusz Schamlewski.

W drugiej kolejce Krispol I ligi siatkarze Stali Nysa odnieśli drugie zwycięstwo. Tym razem odprawili z kwitkiem LUK Politechnikę Lublin, nie oddając jej żadnego seta. – Dobrze weszliśmy w sezon. Odnieśliśmy pewne drugie zwycięstwo. Cieszy fakt, że coraz lepiej zaczynamy rozumieć się na boisku. Politechnika miała swoje szanse, ale nie potrafiła ich wykorzystać – podkreślił Mariusz Schamlewski, zawodnik Stali, która we wszystkich trzech setach przewagę zyskiwała dopiero w końcówkach. – Był to efekt tego z jaką skutecznością graliśmy na kontrach oraz tego jak realizowaliśmy założenia taktyczne. Oprócz tego, że mieliśmy dużo punktowych bloków, to potrafiliśmy fajnie grać na wybloku i w obronie. W ciężkich sytuacjach szanowaliśmy piłkę i dawaliśmy możliwość pomylenia się przeciwnikowi – dodał środkowy ekipy z Opolszczyzny.  ‘Przed podopiecznymi Krzysztofa Stelmacha pierwsze wyjazdowe starcie w tym sezonie. W najbliższy weekend zmierzą się w Tomaszowie Mazowieckim z miejscową Lechią, która w poprzedniej kolejce dość niespodziewanie przegrała z Mickiewiczem Kluczbork. Siatkarze z Opolszczyzny doceniają klasę najbliższego rywala i spodziewają się na wyjeździe trudnej przeprawy. – Na pewno Lechia zawiesi nam wyżej poprzeczkę. spodziewamy się cięższego spotkania niż z poprzednimi przeciwnikami – ocenił doświadczony środkowy Stali, który uważa, że w obecnych rozgrywkach na zapleczu PlusLigi jest sporo ciekawych zespołów, ale wartość poszczególnych drużyn będzie można ocenić dopiero po rozegraniu kilku kolejek. – Sezon dopiero się rozpoczął, więc poczekajmy przynajmniej do końca pierwszej rundy z ocenami. Jest sporo ciekawych drużyn, które mogą prezentować wysoki poziom, ale muszą pokazać go na boisku. na pewno nikt punktów nie odda za darmo – dodał Schamlewski.

Drużyna z Nysy już w minionym sezonie była blisko wywalczenia awansu do PlusLigi. Wówczas w finale musiała uznać wyższość zespołu z Suwałk, co zamknęło jej drogę do gry w elicie. W tym sezonie ma być inaczej. Siatkarze Stali nie ukrywają, że zależy im na wywalczeniu promocji do wyższej klasy rozgrywkowej, chociaż zdają sobie sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie, a oni dodatkowo będą musieli sobie radzić z presją związaną z osiągnięciem konkretnego celu. – Mamy drużynę, która została stworzona po to, aby wygrać I ligę, ale jesteśmy tylko jednym z faworytów. Presja na pewno będzie odczuwalna, ale musimy ją bardziej odbierać jako coś motywującego, a nie negatywnego – zakończył Mariusz Schamlewski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved