Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mariusz Rokita zrezygnował ze stanowiska

Mariusz Rokita zrezygnował ze stanowiska

fot. Sylwia Lis-Dubiel

W dziewiątej drużynie minionego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet następują kolejne zmiany. Ze względów zdrowotnych dotychczasowy prezes KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zrezygnował z pełnionej funkcji. – KSZO wystartuje w lidze, jednak już z nowym prezesem – powiedział Mariusz Rokita.

O problemach drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego mówiło się już od dłuższego czasu. Jak donosiły lokalne media, klub ze względów finansowych miałby nie wystartować w rozgrywkach. Prezes KSZO nie chciał składać obietnic bez pokrycia i startować w ekstraklasie, generując długi nie do spłacenia. W połowie czerwca Mariusz Rokita wysłał jednak dokumenty zgłoszeniowe. Sytuacja w klubie z Ostrowca Świętokrzyskiego wciąż jest trudna. – Wierzę, że uda nam się przekonać naszych najważniejszych sponsorów, by nadal inwestowali w siatkówkę – mówił kilka dni temu dla Echo Dnia prezes KSZO.W środę Radio Kielce poinformowało, że Mariusz Rokita nie będzie już pełnił funkcji prezesa. Zdecydować miały względy zdrowotne. – Rezygnuję ze względów zdrowotnych – potwierdził Strefie Siatkówki Mariusz Rokita. Dodał również, że ma nadzieję, iż znajdzie się osoba, która będzie w stanie odpowiednio poprowadzić klub. – KSZO wystartuje w lidze, jednak już z nowym prezesem – stwierdził.

Już w czwartek ma odbyć się posiedzenie Rady Nadzorczej, aby jak najszybciej wybrać następcę Mariusza Rokity. Brak sternika to nie jedyny problem klubu. Wszystkim zawodniczkom KSZO z minionego sezonu skończyły się kontrakty. Niektóre znalazły już nowych pracodawców. Joanna Ciesielczyk wybrała pierwszoligowy AZS Politechniki Śl. Gliwice, również na zapleczu zagra Alicja Markiewicz, która zdecydowała się przejść do Wisły Warszawa. Dwie inne siatkarki wybrały oferty z ekstraklasy: Natalia Skrzypkowska będzie reprezentować Radomkę Radom, a Anna Miros Proximę Kraków. Trener Adam Grabowski łączony jest natomiast z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Wciąż nie ma informacji, kto miałby zastąpić odchodzące zawodniczki. Chociaż sezon 2018/2019 zacznie się wyjątkowo późno, bo dopiero na początku listopada, czasu na skompletowanie składu jest coraz mniej. Na inaugurację rozgrywek KSZO ma zagrać na wyjeździe w Rzeszowie. Mecz z Developresem SkyRes Rzeszów zaplanowano na 3 listopada.

źródło: inf. własna, Radio Kielce

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved