Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mariusz Prudel: Przed nami sporo do zrobienia

Mariusz Prudel: Przed nami sporo do zrobienia

fot. archiwum

– Wiadomo, że będzie to pierwszy turniej tej rangi dla Kacpra, ale chcemy wypaść jak najlepiej. Jest szansa pokazać się z dobrej strony i tego się trzymajmy. Po prostu trzeba złapać odpowiedni rytm i będzie dobrze – przed turniejem World Tour w Olsztynie mówi Mariusz Prudel.

Nowy partner, nowy sztab i nowe zasady rywalizacji w World Tourze – jak układa się dla pana obecny sezon?Mariusz Prudel: – Sezon poolimpijski zawsze jest bardzo specyficzny, a przy tym trudny. Pozmieniał się układ turniejów i jest mniej grania. Dla nas to czas, by nabrać doświadczenia i polepszyć swoją grę. Ważne, aby Kacper miał okazję rywalizować na takim poziomie, na którym nie miał okazji grać wcześniej. Nasz plan obejmuje najbliższe cztery lata, a nie tylko obecny sezon, więc jesteśmy cierpliwi i robimy swoje. Nadejdzie w końcu ten moment, że wejdziemy na wyższy poziom gry, a wszystko ułoży się po naszej myśli.

Po tylu sezonach w parze z Grzegorzem Fijałkiem jest pan teraz autorytetem dla osiem lat młodszego Kacpra Kujawiaka?

– Najważniejsze, że zdrowie mi dopisuje. Przed nami sporo do zrobienia, ale dobrze, że możemy się rozwijać. Każde zmiany to bodziec do podnoszenia swoich umiejętności. Ja też mogę spojrzeć na rywalizację z innej strony niż dotychczas czy popracować nad innymi elementami gry niż do tej pory.

Kacper chętnie prosi pana o rady?

– Czasami podpytuje. Dlatego też mamy powiększony sztab trenerski, który bardzo nam pomaga, by przygotować się jak najlepiej w każdym elemencie..

Nowe pary muszą walczyć od nowa o punkty w cyklu World Tour, by zyskać miejsce w turnieju głównym. Dla was to jakaś komplikacja?

Trzeba się do tego przyzwyczaić i nie ma co narzekać. Nazbieramy punktów i w końcu trafimy do turnieju głównego. Najważniejsze to być zadowolonym z efektów swojej pracy.

Przed najważniejszym turniejem w sezonie, czyli mistrzostwami świata, rośnie ciśnienie?

– Jeszcze nie. Wiadomo, że będzie to pierwszy turniej tej rangi dla Kacpra, ale chcemy wypaść jak najlepiej. Jest szansa pokazać się z dobrej strony i tego się trzymajmy. Po prostu trzeba złapać odpowiedni rytm i będzie dobrze.

W Olsztynie złapiecie już ten rytm?

– Oby tak było!

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved