Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Marcyniak: Tanio skóry nie sprzedam

Mariusz Marcyniak: Tanio skóry nie sprzedam

fot. Katarzyna Antczak

W poprzednim sezonie czwarty, w nadchodzącym trzeci środkowy PGE Skry. Po opuszczeniu klubu przez Andrzeja Wronę, ale i dzięki wykonaniu ogromnej pracy Mariusz Marcyniak ma szansę na więcej występów niż w pierwszym roku spędzonym w bełchatowskim zespole.

Pierwsze siatkarskie kroki Mariusz Marcyniak stawiał w UKS-ie Tempie Chełm, skąd w 2009 roku przeniósł się do Metra Warszawa – klubu, który na tej pozycji wychował wielu reprezentantów Polski, m.in. Karola Kłosa. W sezonie 2011/2012 występował w BBTS-ie Bielsko-Biała, a po roku trafił do AZS-u Częstochowa. Z akademickim zespołem związany był trzy lata. Przed rozgrywkami 2015/2016 podpisał kontrakt z PGE Skrą.Mierzący 206 cm siatkarz swój najlepszy mecz poprzedniego sezonu rozegrał w pierwszej rundzie play-off Ligi Mistrzów przeciwko Ziraatowi Bankasi Ankara. Na trudnym tureckim terenie zdobył 12 punktów. – Pierwszy raz grałem w Lidze Mistrzów, zdobyłem też pierwszy medal w seniorskiej siatkówce i pierwsze trofeum, jakim był Puchar Polski. Było wiele debiutów i nowych doświadczeń – wspomniał zakończony sezon środkowy PGE Skry.

Pomimo zakończeniu rozgrywek przez pierwsze dwa miesiące można go było zobaczyć na siłowni hali Energia. – Po sezonie troszeczkę potrenowałem, a potem pojechałem do domu i tam odpoczywałem z rodzicami i rodziną, i pomagałem jak tylko mogłem. Głowa odpoczęła, a i fizycznie złapałem trochę świeżości. Gdybym spędził te trzy miesiące bez treningu, to teraz pewnie nie ruszyłbym ani ręką, ani nogą. Myślę, że trening z wakacji zostanie i nie będzie zakwasów. Zapowiada się fajny sezon i nowe wyzwania. Może będzie więcej szansy na grę, chociaż Srećko i Karol są teraz w takim gazie, że trudno będzie rywalizować, ale tanio skóry nie sprzedam – zapowiedział Mariusz.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved