Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Marcyniak: Siatkówka to język uniwersalny

Mariusz Marcyniak: Siatkówka to język uniwersalny

fot. Aleksandra Twardowska

Mimo że na początku rozgrywek tegoroczny ligowy beniaminek – Aluron Virtu Warta Zawiercie zanotował na swoim koncie dwie porażki, to śmiało można powiedzieć, że jest to zespół, który w tym sezonie może sprawić niejedną niespodziankę. O tym jak wygląda praca w ekipie trenera Zaniniego, indywidualnościach w drużynie i celach na nowo rozpoczęty sezon opowiedział Strefie Siatkówki Mariusz Marcyniak.

Pierwsze dwa mecze niestety skończyły się na waszą niekorzyść, jednak nie da się ukryć, że na początku sezonu zaprezentowaliście się jako drużyna waleczna, szczególnie w spotkaniu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Czy to oznacza, że tanio skóry nie sprzedacie? Jakie cele stawia przed sobą tegoroczny ligowy beniaminek?Mariusz Marcyniak: – Oczywiście, że tanio skóry nie sprzedamy. To prawda, że jesteśmy nowym zespołem, ale mimo to będziemy walczyć i mam nadzieję, że uda nam się sprawić kilka niespodzianek. Jeżeli chodzi o cele, które przed sobą stawiamy, to na pewno zależy nam, aby zająć jak najwyższe miejsce w tabeli i utrzymać plusligową siatkówkę w Zawierciu.

Do drużyny z Zawiercia przyszedłeś po dwóch sezonach w Skrze Bełchatów, klubie dużo bardziej doświadczonym i o innych celach niż Aluron Virtu Warta. To chyba jest dość spory przeskok, długo zastanawiałeś się nad tą ofertą?

Długo zastanawiałem się nad opuszczeniem Skry, jednak to był dla mnie ostatni gwizdek, aby móc zaprezentować się na boisku w większym wymiarze niż dotychczas. Na pewno dwa lata w Bełchatowie dużo mi dały i zbudowały moją pewność siebie, ale teraz nadszedł czas na weryfikację umiejętności. Oczywiście w Warcie nikt mi grania nie zagwarantuje, jednak będę walczył o pozycję i mam nadzieję, że pomogę tej drużynie.

Po ostatnich spotkaniach widać, że brakuje wam jeszcze trochę zgrania. Czy to jest właśnie ten aspekt, nad którym powinniście pracować? Patrząc na skład, można powiedzieć, że trener budując go, stawiał na doświadczenie i jesteście jednym ze starszych zespołów. Czy twoim zdaniem zawodnicy, którzy spędzili wiele lat w różnych ligach, będą w stanie zbudować dobrze działający kolektyw?

Jesteśmy zupełnie świeżym zespołem z wieloma nowymi graczami w szeregach, także myślę, że to zgranie się jeszcze pojawi. Należy zwrócić uwagę, że ostatnio trochę trapiły nas kontuzje, więc trenowanie w pełnym wymiarze zaczęliśmy stosunkowo niedawno. Moim zdaniem wszystko jest na dobrej drodze, aby poprawić naszą jakość. Natomiast fakt, że w składzie Aluronu Virtu Warty jest sporo zawodników z różnych lig, nie osłabia nas, ale daje nam przewagę, ponieważ każdy wniesie coś nowego do systemu i dorzuci nutkę doświadczenia. Trzeba pamiętać, że siatkówka to język uniwersalny, więc na pewno nie będzie nam to przeszkadzać w komunikacji i śmiało mogę powiedzieć, że stworzymy fajny kolektyw.

Jedną z większych sensacji przy budowaniu składu Aluronu Virtu Warty Zawiercie było ściągnięcie nowego trenera – Emanuele Zaniniego, który jest debiutantem w polskiej lidze. Jak układa się twoja współpraca z tym szkoleniowcem? Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że cechuje się on typową włoską impulsywnością.

To prawda, trener Zanini ma silny charakter i lubi czasami pokrzyczeć przy linii bocznej, ale wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że robi to dla dobra drużyny. To jest naprawdę bardzo dobry fachowiec i człowiek, który żyje siatkówką. Jeżeli chodzi o mnie, to nasza współpraca układa się dobrze, trener dużo mi podpowiada i bardzo dużo wymaga, więc mam nadzieję, że w przyszłości to zaowocuje.

Kolejne spotkanie rozegracie z Jastrzębskim Węglem, jak oceniasz szanse na zdobycie pierwszych ligowych punktów?

Szanse na zdobycie punktów są zawsze, dlatego właśnie wychodzimy na parkiet. Jastrzębski Węgiel to bardzo solidny zespół i na pewno będzie nam ciężko coś im urwać, ale nie spuszczamy głów i mogę zagwarantować, że będziemy walczyć do ostatniej piłki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved