Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mariusz Łysiak: Skład został uszyty na miarę naszych możliwości

Mariusz Łysiak: Skład został uszyty na miarę naszych możliwości

– Skład został uszyty na miarę naszych możliwości. Jednak będzie to o wiele bardziej doświadczony zespół niż ten, którym dysponowaliśmy w poprzednim sezonie. Kilku zawodników, którzy do nas przyszli, ma za sobą wieloletnią grę w I lidze. Dlatego liczymy na ich doświadczenie – powiedział Mariusz Łysiak, szkoleniowiec Mickiewicza.

Przed Mickiewiczem Kluczbork drugi sezon gry na zapleczu PlusLigi. Działacze wyciągnęli wnioski z niezbyt udanego debiutu w I lidze i tym razem postanowili postawić na bardziej doświadczonych zawodników. Do Kluczborka przenieśli się między innymi Konrad Woroniecki, Łukasz Szablewski, Dawid Bułkowski, Łukasz Owczarz, Jakub Lewandowski, a także nieco młodsi Rafał Pawlak oraz Marcin Jaskuła. – Na początku do końca nie wiedzieliśmy czy będziemy grali w I, czy w II lidze. Czekaliśmy na decyzję władz PZPS-u. W tym czasie wielu zawodników podpisało kontrakty z nowymi pracodawcami. Dlatego musieliśmy prawie od początku tworzyć zespół – powiedział Mariusz Łysiak, który nie ukrywał, że w Kluczborku po raz kolejny zbudowano zespół w konkretnych ramach finansowych. – Skład został uszyty na miarę naszych możliwości. Jednak będzie to o wiele bardziej doświadczony zespół niż ten, którym dysponowaliśmy w poprzednim sezonie. Kilku zawodników, którzy do nas przyszli, ma za sobą wieloletnią grę w I lidze. Dlatego liczymy na ich doświadczenie – dodał szkoleniowiec Mickiewicza.W wielu zespołach I ligi doszło do znaczących przetasowań kadrowych. Na papierze jednak najmocniejsze wydają się być zespoły z Nysy oraz Bielska-Białej. Ale czy potwierdzą to na parkiecie? A może po raz kolejny najlepsza okaże się drużyna, która wcześniej nie była stawiana w roli faworyta? – Według mnie nadchodzący sezon będzie zdecydowanie inny. Dwa zespoły są zdecydowanymi faworytami, czyli Stal Nysa i BBTS Bielsko-Biała. Wydaje mi się, że między nimi rozstrzygnie się sprawa awansu do PlusLigi. Mimo że niektóre zespoły nie mają w swoich składach jakiś mocnych nazwisk, ale na tym poziomie rozgrywkowym i tak każdy rywal będzie bardzo mocny. W każdym meczu trzeba będzie zachować maksimum koncentracji i włożyć mnóstwo sił, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na pewno rywalizacja dostarczy wiele emocji – podkreślił trener zespołu z Kluczborka.

Niektóre zespoły I-ligowe już zaczęły przygotowania do sezonu. Kluczborczanie na razie trenują indywidualnie. Do wspólnej pracy wrócą 29 lipca. Całe przygotowania będą odbywały się na miejscowych obiektach. – Cały okres przygotowawczy przepracujemy na własnych obiektach. Mamy bardzo dobrą bazę. Halę, w której rozgrywamy mecze, będziemy mieli praktycznie do swojej dyspozycji. Trudno pokusić się o lepsze warunki do przygotowania niż na własnych obiektach – zaznaczył Mariusz Łysiak, trener ekipy z Opolszczyzny. Sparingowe granie zacznie ona od meczów kontrolnych z MCKiS-em Jaworzno. Następnie uda się na turniej do Wrześni, a tydzień przed startem rozgrywek ligowych swoją formę sprawdzi w Nysie. W międzyczasie ma jeszcze rozegrać pojedyncze sparingi, a jej rywalem najprawdopodobniej będzie między innymi Gwardia Wrocław.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved